Nie żyje Piotr Strojnowski. Lider i wokalista zespołu Daab. To on był autorem legendarnego dla Polaków utworu ”Ogrodu serce”. Muzyk zmarł 27 listopada, wieczorem. Miał zaledwie 62 lata. O jego śmierci poinformowali przyjaciele. Z muzykiem żegnają się artyści, a wśród nich m.in. Robert Gawliński.

Piotr Strojnowski urodził się w Warszawie. Dla polskiej muzyki jest to postać kultowa. Był współzałożycielem Daabu jednego z najważniejszych jarocińskich zespołów, owianego legendą do dzisiaj. Artystę pożegnali Robert Gawliński, Adam Sandauer i wiele innych osób. Adam Sandauer podał, że przyczyną śmierci był rak płuc.

Nie żyje Piotr Strojnowski

W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne posty i pożegnania muzyka. Robert Gawliński na swoim profilu na Facebooku napisał:

– Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry… R.I.P. Strojnowy.

Wspomnienie Strojnowskiego zamieścił też Ostróda Reggae Festival. Dla historii festiwalu i polskich wykonawców reggae Piotr Strojnowski był bardzo ważną postacią.

– Dotarły do nas bardzo smutne wieści. Nie żyje Piotr Strojnowski, jedna z największych legend polskiej muzyki reggae. Współtworzył takie zespoły jak DAAB czy Strojnowy. Był autorem piosenki „Ogrodu serce”. Występował również z Tribute to Alibabki. Gościł kilkukrotnie na ORF. Był dobrym kumplem i inspiracją – wspominają organizatorzy festiwalu.

  1. Właśnie potwierdzili, wspaniała wiadomość dla fanów „Rancza”. Pozostało już tylko czekać do 16 grudnia, ukochany serial wraca na ekrany
  2. Pod żadnym pozorem nie można ich jeść. Uwielbiane kiełbasy wycofane ze sklepów, ryzyko zatrucia Salmonellą
  3. Niespodziewanie gruchnęła wiadomość o drugim dziecku. W ostatnim wywiadzie Joanna Krupa wszystko potwierdziła

Kim był Piotr Strojnowski?

Piotr Strojnowski był muzykiem, złotnikiem i terapeutą uzależnień. Swoją karierę zaczął jako 22-latek. Daab szybko osiągnął popularność, a muzycy cieszyli się życiem pełnym, muzyki i zabawy. Piotr był bardzo wrażliwym artystą. W wywiadach wspominał, że żeby zabić nieśmiałość, nadużywał alkoholu:

– Odkryłem, że (alkohol- przyp. red.) pomaga w kontaktach międzyludzkich. Zacząłem nadużywać i się uzależniłem. Do tego doszły narkotyki. Straciłem kontrolę nad swoim życiem i nie umiałem się z tego galimatiasu wyplątać – mówił w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Gdy Strojnowski trafił do Remontu i poznał kompanów do grania, zdecydowali się założyć Daab. Razem z zespołem grał jeszcze cztery lata. Gdy w wyniku przedawkowania stracił przyjaciela, ocknął się i zaczął walczyć z nałogiem. Był od 25 lat abstynentem.

Po doświadczeniach z zespołem Strojnowski zajął się złotnictwem a w końcu terapią uzależnień. Potrzebował  przekazać swoją wiedzę i wspierać innych ludzi w wychodzeniu z nałogu. Pracował w Warszawie.

W 2015 roku muzyk założył nowy projekt Strojnowy  z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim. Wydali płytę ”Wolność serc” dwa lata temu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry… R.I.P. Strojnowy
https://youtu.be/Gvmvn_uwcTg

Opublikowany przez Roberta Gawlińskiego Piątek, 27 listopada 2020

Dotarły do nas bardzo smutne wieści. Nie żyje Piotr Strojnowski, jedna z największych legend polskiej muzyki reggae….

Opublikowany przez Ostróda Reggae Festival Piątek, 27 listopada 2020

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
  2. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego „ataku zimy” dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  3. Andrzej Duda przeszedł samego siebie. Niewiarygodne, co prezydent zrobił dla Małgorzaty Kożuchowskiej, internauci przecierają oczy ze zdumienia
  4. Podczas programu „Sprawa dla reportera” nagle wpadł Zenek Martyniuk. Jaworowicz oniemiała, nie mogło się skończyć inaczej
  5. Ksiądz więził ją przez 12 lat. 36-latkę poznał przez Internet, zaproponował posadę gosposi
  6. Listonosz podchodzi do gromadki psów. Nie wiedział, że nagrywa go monitoring
  7. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)

Źródła: warszawa.wyborcza.pl, muzyka.interia.pl

 

Poprzedni artykułEdyta Górniak rozwiewa wątpliwości: „Gdybym faktycznie powiedziała, że w szpitalach […] są statyści, to byłoby to absurdem.”
Następny artykułGalerie handlowe znów otwarte, już donoszą o tłumach. Czy rząd podjął dobrą decyzję?
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl