Piotr Świąc zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło wczoraj późnym wieczorem na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach. Dziennikarz TVP miał 54 lata. Na profilu Ochotniczej Straży Pożarnej z Hopowa pojawiły się porażające zdjęcia.

Tragiczna wiadomość obiegła Polskę dziś rano. Wczoraj wieczorem, godzinę przed dramatycznymi wydarzeniami, Piotr Świąc poprowadził swój ostatni program.

Piotr Świąc nie żyje

Dziennikarz, podobnie jak kierowca drugiego auta, zginął na miejscu. Ta informacja wstrząsnęła dziś całą Polską.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie ,,Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną – przekazano dziś na facebookowym profilu TVP 3 Gdańsk.

W piątek późnym wieczorem porażające zdjęcia pojawiły się na profilu pomorskiej straży pożarnej. Widać na nich kompletnie zniszczone auta.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wypadek na trasie Borcz – Babi Dół, trasa całkowicie zamknięta. Dwie ofiary śmiertelne – napisano.

23-letni kierowca renault z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym volkswagenem, którym podróżował z Gdańska 54-letni prezenter – powiedział oficer prasowy KPP w Kartuzach st. asp. Piotr Gdaniec, podaje portal wpolityce.pl.

Kim był Piotr Świąc?

Piotr Świąc był dziennikarzem TVP, na TVP Gdańsk prowadził Panoramę, Forum Panoramy i Forum Gospodarcze. Był też gospodarzem Wiadomości i prowadzącym porannego pasma w TVP Info.

Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego prowadził zajęcia i wykłady dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Niestety, to niejedyna smutna wiadomość, jaka dotarła do nas w ostatnim czasie. Nie żyje 30-letni bohater uwielbianego programu. Więcej >tutaj<.

Zobacz zdjęcia:

Wypadek na trasie Borcz – Babi Dół, trasa całkowicie zamknięta. Dwie ofiary śmiertelne.
OSP Hopowo
OSP Żukowo
OSP Skrzeszwo
JRG Kartuzy
Policja
ZRM
Pomorskie998

Opublikowany przez Straż Hopowę Piątek, 5 marca 2021

Strażacy pokazali zdjęcia z miejsca wypadku.

Piotr Świąc był dziennikarzem TVP.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: teleshow.wp.pl, wpolityce.pl

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl