Piotr Woźniak-Starak zostawił po sobie prawdziwą fortunę. Po tragicznej śmierci producenta, wielu zastanawiało się, co stanie się z jego firmą oraz zgromadzonym majątkiem, ponieważ przed ślubem z prezenterką podpisał intercyzę. Właśnie pojawiły się informacje, kto odziedziczy jego dorobek.

Agnieszka Woźniak-Starak bardzo przeżyła śmierć męża. Dziennikarka odsunęła się w cień i zniknęła z mediów. Niedawno powróciła do telewizji i zaczęła prowadzić „Dzień Dobry TVN” w duecie z Ewą Drzyzgą.

Piotr Woźniak-Starak – majątek

Piotr Woźniak-Starak był właścicielem firmy Watchout Studio, która jest odpowiedzialna za produkcję filmów Bogowie czy Sztuka kochania. Oba hity kinowe przyniosły łączny przychód 75 mln złotych.

To jednak nie jest cały dorobek producenta. Piotr Woźniak-Starak był też właścicielem kilku nieruchomości i luksusowych samochodów. Posiadłość w Fuledzie na Mazurach była nieustannie otwarta dla gości: przyjaciół i rodziny Woźniaka-Staraka. Milioner kolekcjonował też dzieła sztuki.

Kiedy Agnieszka Woźniak-Starak ogłosili, że są razem, wielu nie mogło uwierzyć. Ich znajomość potoczyła się bardzo szybko. Piotr Woźniak-Starak już po roku oświadczył się producentce, a potem pobrali się w Wenecji. Po fakcie wyszło na jaw, że ich wesele we Włoszech kosztowało 1,5 mln zł.

Oprócz tego sama rodzina Staraków według rankingu „Wprost” uplasowała się na trzecim miejscu na liście najbogatszych w Polsce. Cały majątek Anny Woźniak-Starak i Jerzego Staraka wynosi ok. 6 miliardów złotych.

Piotr Woźniak-Starak – kto odziedziczy jego fortunę?

Wielu spekulowało, że Agnieszka Woźniak-Starak związała się z Piotrem ze względu na duży majątek. Dziennikarka wyglądała jednak na bardzo szczęśliwą i zakochaną w swoim mężu. Często podkreślała, że od lat jest niezależna finansowo, bo ciężko pracuje.

Na dowód tego, zakochani tuż przed ślubem podpisali intercyzę. Według zapisów w niej zawartych w przypadku rozwodu, Piotr Woźniak-Starak musiałby płacić Agnieszce 20 tys. zł miesięcznie. W intercyzie nie zawarto jednak, co dzieje się w przypadku śmierci.

Pomimo, że Agnieszka i Piotr Woźniak-Starak podpisali intercyzę, to nie weszła ona w życie. Wdowa ma więc pełne prawo do dziedziczenia całego majątku po zmarłym mężu. Jedynie testament mógłby coś zmienić w formie dziedziczenia, ale producent nie pozostawił takiego dokumentu.

Piotr Woźniak-Starak zginął w sierpniu 2019 r. Producent wypłynął w nocy łodzią na jezioro Kisajno, jego ciało znaleziono w wodzie. Tragiczna informacja szybko obiegła media i cała Polska przez kilka dni śledziła poszukiwania producenta filmowego.

Po niemal tygodniu służby przekazały smutne informacje o śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Cała rodzina milionera i bliscy przyjechali na Mazury, aby wspierać Agnieszkę i wszystkich bliskich zmarłego.

Agnieszka Woźniak-Starak dopiero niedawno publicznie opowiedziała o śmierci męża i trudnym okresie, jaki przeżyła przez ostatnie półtora roku.

Zobacz zdjęcia:

Piotr Woźniak-Starak
fot. instagram.com@aga_wozniak_starak

Piotr Woźniak-Starak jest właścicielem kilku nieruchomości i luksusowych samochodów

Agnieszka Woźniak-Starak
instgaram.com@juliastarak

Po ślubie Agnieszka i Piotr podpisali intercyzę

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com