Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ile lat ma Piotr Żyła? Utalentowany skoczek przekroczył już trzydziestkę
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 28.02.2021 18:54

Ile lat ma Piotr Żyła? Utalentowany skoczek przekroczył już trzydziestkę

Piotr Żyła
(screen) sport.tvp.pl

Piotr Żyła jest jednym z najbardziej znanych polskich skoczków narciarskich. Przede wszystkim charakteryzuje go specyficzne poczucie humoru, które nadaje mu młodzieńczego uroku. Ile lat ma jednak w rzeczywistości?

Niektórzy nie mogą uwierzyć w jego wiek oraz to, jak plasuje się pod tym względem na tle pozostałej kadry A.

Ile lat ma Piotr Żyła?

Piotr Żyła dokonał niemożliwego i stał się kolejnym polskim mistrzem świata w skokach narciarskich. Udało mu się to dzięki dwóm świetnym skokom na skoczni normalnej w Oberstdorfie.

Przez lata Żyła pozostawał w cieniu swojego kolegi, Kamila Stocha, który zdobył tytuł o wiele wcześniej niż on i mógł też cieszyć się ze złota olimpijskiego.

Jest to o tyle ciekawe, że Stoch i Żyła są… równolatkami. Obaj mają jednak całkowicie inne doświadczenia ze swojego życia i są zupełnie różnymi ludźmi.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Piotr Żyła wywiad

Widać to w szczególności podczas przeprowadzanych z nim wywiadów. Słynne stały się już niektóre z jego zwrotów, jak choćby „garbik, fajeczka i lecimy”.

Tuż po zdobyciu mistrzostwa w rozmowie z dziennikarzami, jeden z nich zapytał złotego medalistę o to, o czym rozmawiał z trenerem Michałem Doleżalem.

Nie wiem, coś tam gadał. Ja miałem, tak jak mówię, taki dobry dzień, że ja nie pamiętam, co on mówił. Coś tam mówił. Trzeba jego pytać, bo ja dzisiaj nie pamiętam – śmiał się Żyła.

34 lata to już czas myślenia o sportowej emeryturze. Żyła ma jeszcze trochę czasu, ale już można żałować, że polskie skoki stracą prawdziwie barwną postać.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [radiozet.pl]