Śmiertelne potrącenie czterolatka w Gorzowie Wielkopolskim wstrząsnęło całą Polską. Chłopiec o imieniu Piotruś stał się ofiarą pirata drogowego, który uciekł następnie z miejsca zdarzenia. Pogrzeb dziecka odbędzie się w najbliższą sobotę. Przed ceremonią rodzina wystosowała do jej uczestników wyjątkową prośbę.

W sobotę pogrzeb 4-letniego Piotrusia

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę, 10 października. Kierujący pojazdem marki Chevrolet nie zachował należytej ostrożności przy manewrze wyprzedzania, a następnie wpadł na chodnik, na którym znajdował się jadący rowerem czterolatek. Chłopiec poniósł śmierć na miejscu.

Przed uroczystościami pogrzebowymi rodzina dziecka zaapelowała do ich uczestników za pośrednictwem lokalnego serwisu internetowego.

– Pogrzeb 4-letniego Piotrusia odbędzie się w sobotę 16 października o godzinie 14 na cmentarzu przy ul. Żwirowej. Rodzina chłopca prosi, aby osoby, które chcą i będą uczestniczyć w ostatniej drodze tragicznie zmarłego Piotrusia, przyniosły białe balony wypełnione helem, które zostaną następnie wypuszczone w niebo – napisano na portalu gorzowianin.com.

Bliscy chcą w ten sposób upamiętnić zmarłego tragicznie chłopca. W akcję z pewnością włączą się także gorzowianie, którzy przez ostatnie dni przynosili znicze oraz zabawki na miejsce wypadku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, jednak już dzień później został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. 38-letniemu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Radio ZET

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
  2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
  3. Michał Wiśniewski zostanie przesłuchany przez prokuraturę

Redaktor