PIT, w związku z epidemią koronawirusa, można rozliczyć później, niż dotychczas. Zmiany w terminach ogłosił minister finansów, Tadeusz Kościński. To bardzo ważne informacje dla wszystkich Polaków, każdy powinien zapamiętać.
 
Od 15 lutego PIT za rok 2019 Polacy mogli złożyć listownie, online oraz w urzędach skarbowych. Sytuacja dla niektórych zaczęła się komplikować, kiedy z powodu epidemii koronawirusa zamknięto placówki. Nie ma jednak powodów do obaw – podatek dochodowy od osób fizycznych będzie można złożyć później, niż zazwyczaj. Informacje na ten temat podał szef resortu finansów. Co musimy wiedzieć?
 
 
PIT a koronawirus
 
Polacy, by rozliczyć PIT, mieli zazwyczaj czas do końca kwietnia. Jednak w związku z zaistniałą w Polsce sytuacją oraz wprowadzeniem stanu epidemii, termin ten został przesunięty. Wszystko to w wyniku projektu tarczy antykryzysowej. Czym jest tarcza antykryzysowa i do kiedy możemy złożyć podatek dochodowy?
 
 
Tarcza antykryzysowa to zestaw projektu ustaw, których celem jest zmniejszenie negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na polską gospodarkę. Choć PIT możemy złożyć drogą elektroniczną bez wizyty w urzędzie skarbowym, ostateczny termin jego rozliczenia został przesunięty do 31 maja. 
Do kiedy rozliczamy PIT?
 
PIT rozliczamy do 31 maja, czyli mamy na to, aż miesiąc dłużej, niż zawsze. Takie informacje do opinii publicznej zostały podane przez Tadeusza Kościńskiego, szefa resortu finansów, podczas konferencji prasowej, która dotyczyła ułatwień dla obywateli i przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa.
 
– W kwestii rocznych deklaracji PIT, nie będzie żadnych sankcji, jeśli ktoś rozliczy się po terminie, czyli do końca maja – czytamy na Twitterze Ministerstwa Finansów. 
 
Administracja skarbowa przypomina, że im wcześniej złożymy zeznanie, tym wcześniej otrzymamy zwrot podatku. Jeżeli zdecydujemy się na zeznanie drogą elektroniczną, zwrot dostaniemy w przeciągu 45 dni, natomiast w przypadku zeznania drogą tradycyjną, możemy czekać nawet trzy miesiące. 
 
Poprzedni artykułKobieta zrobiła niezwykłą rzecz z kubka, lakieru do paznokci i wykałaczki. Efekt powala
Następny artykułWiceminister zdrowia: „Nie wiemy, ilu mamy zakażonych koronawirusem”. W Polsce nie ma danych?
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.