Pitbull przez swój niecodzienny wygląd trafił do schroniska dla zwierząt. Właściciele przytułku obawiają się, że przez swój niecodzienny wygląd, nigdy nie uda mu się odnaleźć kochającej rodziny i dachu nad głową. Przez ludzi uznawany jest za brzydala. Zwierzak z każdym dniem coraz bardziej traci nadzieję, a jego oczka stają się smutne i pełne bólu. 

Inność i niecodzienny wygląd w społeczeństwie od zawsze spotykało się krzywdzącymi opiniami i szyderczymi spojrzeniami. Problemy zaczynają się, kiedy stereotypy te zaczynają dotykać również zupełnie nieświadomych i niewinnych czworonogów. Właściciele, którzy nie są w stanie uporać się z ich oryginalnością, bardzo często oddają je do schroniska i raz na zawsze wyrzucają je z pamięci. Tak było też tym razem. 

Pitbull uznawany jest za brzydala

Wally, czyli zwierzak rasy Pitbull wyglądem znacznie odbiega od psiaków, które mamy okazje widywać na co dzień. Zwierzak miał naprawdę trudne życie, a teraz w przytułku bezskutecznie oczekuje na znalezienie rodziny, która zapewni mu nie tylko dach nad głową, ale również ciepło i miłość, których tak bardzo potrzebuje. 

Czworonóg zmaga się ze sporymi problemami zdrowotnymi, które znacznie utrudniają mu prowadzenie normalnego życia. Infekcja skóry nie odpuszcza nawet na krótką chwilę, a jakiś czas temu zupełnie przestał widzieć. Pracownicy i wolontariusze obawiają się, że jego wygląd zupełnie odstraszy potencjalnych właścicieli. 

Psiak ma wyjątkową osobowość

Pomimo wyglądu, który nieco odbiega od reszty czworonogów, które mamy okazję widywać na co dzień… Wally jest zupełnie normalnym psem. Oprócz tego ma cudowną osobowość, obok której, nie sposób jest przejść obojętnie.

-Lubi spędzać czas wolny na wylegiwaniu się i odpoczywaniu. Wally jest niesamowitym psiakiem, który do pełni szczęścia potrzebuje tylko domu. Potrzebuje właścicieli, którzy zaakceptują go takim, jakim jest- powiedział weterynarz Danielle Gorle, zajmujący się psiakiem.

Psiak już od ponad roku czeka w schronisku na znalezienie nowej rodziny. Pracownicy przytułku podkreślają fakt, że czworonóg rozumie o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać. Jego mordka z dnia na dzień smutnieje, a oczy przepełniają się bólem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pitbull
facebook.com @Islip Animal Shelter and Adopt-a-Pet Center

Pitbull nazywany jest brzydalem. 

Pitbull
facebook.com @Islip Animal Shelter and Adopt-a-Pet Center

Właściciele schroniska obawiają się, że nie znajdzie kochającej rodziny. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zrozpaczony właściciel przez rok szukał zagubionego psa. W końcu odczytał wiadomość, która zwaliła go z nóg
  2. Pies został porwany przez ptaka. Głuchy i ślepy pudelek wrócił do domu, po 28 godzinach
  3. Uratował suczkę przed pewną śmiercią. Podziękowała mu w najpiękniejszy sposób
  4. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.