Nie żyje Wojciech Kalwat. Aktor filmowy i teatralny zmarł w wieku 70 lat. Polscy widzowie znają go z ról w „Świecie według Kiepskich”, „Wiedźminie” czy „Prawie Agaty”.

Informację o śmierci Kalwata przekazał Teatr Polski w Poznaniu, w którym aktor pracował od 2004 roku. Jak dowiadujemy się z oświadczenia, artysta przez wiele lat zmagał się z poważną chorobą:

Dziś dotarła do nas smutna wiadomość – po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Kalwat. […] Serdeczne wyrazy wsparcia i współczucia kierujemy do Teresy Kwiatkowskiej, żony i towarzyszki Pana Wojtka – czytamy w pożegnalnym poście na Facebooku.

Nie żyje Wojciech Kalwat. Gdzie występował?

Kalwat ukończył PWST we Wrocławiu. Tuż po studiach, w 1979 roku, rozpoczął pracę w teatrze. Występował na scenach teatralnych w Wałbrzychu, Płocku i Bydgoszczy.

Jego twórczość teatralna była wielokrotnie nagradzana. W 1997 roku wyróżniono go Złotą Maską, w 2003 – nagrodą prezydenta Bydgoszczy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego rola w sztuce „I. znaczy Inna” z 2004 roku przyniosła mu aż dwa wyróżnienia: od Towarzystwa Miłośników Teatru i Radia PiK.

Kalwat często występował też w filmach i serialach. W serialu „Świat według Kiepskich” wcielił się w księdza, w „Pierwszej miłości” grał policjanta, natomiast w „Wiedźminie” wystąpił jao kupiec Dainty Biberveldt.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Michał Wiśniewski w białych włosach z brodą. Metamorfoza zaskoczyła fanów
  2. Edyta Golec jak sobowtór Dody. Zaskakujący widok żony Łukasza Golca
  3. Ogromne oburzenie po wystąpieniu Kossakowskiego i Kurdej-Szatan w „Dzień Dobry TVN”. „Porażka”