Pocałunki: czy na pewno znasz wszystkie rodzaje? Nie wątpimy w twoje dotychczasowe umiejętności, jednak z przykrością musimy stwierdzić, że na pewno nie udoskonaliłaś wszystkich intymnych technik! Same pisząc ten tekst byłyśmy zdziwione, ile ciekawych czynności kryje się pod hasłem pocałunek!

Pocałunki to jedna z najważniejszych czynności dwóch kochających się osób. Ma na celu umacnianie nabytych wcześniej więzi, spajanie zakochanych dusz, a tym bardziej zachęcanie do dalszego działania na intymnej płaszczyźnie. Dowiedz się z nami, czy znasz wszystkie rodzaje!

Pocałunki: co oznaczają?  

Pocałunek to nic innego, jak dawać znak drugiej osobie, że to właśnie ona spełnia jedną z ważniejszych ról w naszym życiu (o ile nie pierwszoplanową). Dlatego jest to akt na tyle wyjątkowy, bo zazwyczaj zarezerwowany dla postaci nam bliskich sercu: rodziców, córki, dzieci, czy nawet zwierząt. Pocałunki niosą za sobą radość istnienia i przypominają nam, że nie jesteśmy na tym świecie sami.

Oczywiście, zupełnie inaczej wygląda zbliżenie wobec mamy czy taty, a inaczej bliskość wyrażona poprzez intymne pieszczenie się z partnerem. Na tę drugą okazję mamy zarezerwowanych parę trików, które za chwilę pojawią się przed twoimi oczami. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić cię na podróż po świecie pocałunków! 

O czym świadczą pocałunki?

O naszym zapale do miłości, charakterze, przyjaznym nastawieniu, ale przede wszystkim, szczerości, a przynajmniej powinno to powinno być ukazane. Autentyczność to jedna z najwazneisjzcy cech wynikających z naszego uosobienia i pocałunki idealnie wpisują się w tę filozofię. Choć samo miejsce poszczególnych pocałunków może się różnić, ma jedno przesłanie- poświadczyć naszą miłość i bezsprzeczne uczucie do drugiej osoby. Od ciebie zależy, czy złożysz ustny autograf na szyi, czole czy ustach. Miejsce nie jest najważniejsze podczas tego aktu, najszczersze zachowanie to podstawa udanego pocałunku. 

Co dają pocałunki?  

Pocałunki są nie tylko pewną formy dawania oraz otrzymywania cielesnej rozkoszy. Stanowią przede wszystkim dodatkowe źródło zdrowia, co mogą poświadczyć mężczyźni wychodzący do pracy z uśmiechem na twarzy po uprzednim muśnięciu się ustami z kochaną żoną. Nie tylko akt ten podnosi nasz poziom samopoczucia, ale również efektywnie działa wobec kwestii przedłużania życia. Czujesz się już przekonana do właściwości leczniczych buziaków?

Jakie są pocałunki?   

Pocałunki powinny być sensualne, a swoją obecnością mają konsekwentnie przypominać o naszej wierze w miłość. Są szczególnie dla udanego związku tym, czym jest przyprawa dla najlepszego dania. Jeżeli ktoś zadaje sobie pytanie, po co jest i co mówi pocałunek, ten najwidoczniej nie uwierzył jeszcze w magię miłosnego uniesienia. Jednak nic straconego! Jesteśmy tu po to, żeby rozwiać wszelkie wasze wątpliwości dotyczące tego obszaru.  

Nasza redakcja właściwie nie mogłaby istnieć bez napędu motorowego w postaci tak ciekawych pytań, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak zagłębić się w razem z wami w świat dowodów miłosnych.

Kontakty cielesne są zupełnie czymś normalnym w ludzkim przypadku namiętności, stąd też nie będziemy się rozwodzić nad potrzebą intymnego zbliżenia. Natomiast poważną kwestią jest fakt, że nie każdy pocałunek można zaliczyć do udanych. Dlaczego tak się dzieje? Choć pytanie jest krótkie, odpowiedzi można przerodzić w prawdziwe narodowe epopeje na temat wykonania dobrych pocałunków. Zwykle jednak głównym powodem jest:

  1.  Brak doświadczenia, zarówno z jednej lub drugiej strony.  2.  Po prostu źle dobrana postać do tej ulotnej chwili cielesnego zawirowania.   

Jakie miejsce i czas przypominają nam najbardziej o niekoniecznie adekwatnych decyzjach podjętych w ramach pierwszej miłości? Oczywiście gimnazjum i liceum. To zazwyczaj w murach tych placówek przeżywamy pierwotne rozczarowania, zdziwienia, smutki, ale też beztroskę i idyllę spowodowaną nowym obiektem westchnień w postaci czarującego bruneta z 2A. Wszystkie rzeczowniki z tego okresu zbieramy do jednego worka i tym sposobem otrzymujemy pierwsze doświadczenia w kontaktach fizycznych. Można się nimi dowolnie inspirować i interpretować przy okazji różnych okoliczności, dzięki czemu każde kolejne pocałunki będą mogły być tylko lepsze! Nie przewidujemy regresu po dawce młodzieżowych wybryków.  

Rodzaje pocałunków  

Nie lubimy robić rankingów na zasadzie, który jest najlepszy/ który najgorszy/ który najbardziej obrzydliwy, ale nasz subiektywny przewodnik po najciekawszych intymnych aktach może okazać się na tyle ciekawy, że aż godny wypróbowania. Oto nasza mała lista:

Pocałunki o owocowym zabarwieniu

Brzmi intrygująco? To dobrze, taki efekt chciałyśmy uzyskać. Na pytanie, jak urozmaicić pocałunek za pomocą ciekawych elementów, znalazłyśmy taką oto odpowiedź. Pocałunki takie charakteryzują się nie tylko tym, czym najzwyklejsze w świecie zbliżenie dwóch ust. Tutaj czołową rolę odgrywa bowiem trzeci element zaskoczenia, ale w roli proszonego gościa- ulubiony owoc. Urozmaicone pocałunki o słodkim posmaku to jedna z najlepszych metod wyrażania uczuć. Przy okazji smacznie i zdrowo można zadbać o odpowiednią dawkę dziennego zapotrzebowania na witaminy.

Pocałunki miodowe 

Miód jest nie tylko odpowiednim składnikiem dla wysuszonych warg, ale również bardzo przyjemnym dodatkiem dla podkręcenia naszego życia erotycznego. Jeżeli możesz pochwalić się odpowiednim partnerem, to nie pozostaje nic innego jak wyciąć rutynę z waszego życia za pomocą nieszablonowego wykorzystania lekkiego płynu o złocistym odcieniu. Sposób użytkowania: posmaruj usta delikatną warstwą miodu wielokwiatowego, czy wedle uznania innego rodzaju i dotknij partnera swoją nowo nabytą słodyczą! Rozkoszuj się nie tylko wyśmienitym smakiem płynnego złota, ale również apetycznymi doznaniami, towarzyszące tej namiętnej chwili!

Pocałunki francuskie

Pewnie wiele o nich słyszałaś, kilka razy użytkowałaś, ale my wtrącimy nasze kilka słów na ten temat. Jego główną zaletą jest fakt, że może trwać godzinami i tym prostym sposobem stanowić idealną bazę pod dalsze erotyczne igraszki. Główne takty wygrywa tutaj język, zarówno twój, jak i partnera- będziecie musieli wzajemnie dostosować się do swojego tempa. Na tym właśnie polega najprawdziwsza miłość!  

Zostawić ślad 

Pod tajemniczym nazewnictwem kryje się nic innego jak powszechnie znana i lubiana malinka. Jak się do tego zabrać? Najprościej rzecz ujmując, jest to pocałunek bazujący na delikatnym uszczypnięciu w wargi partnera, dzięki czemu odciśniesz swoje miłosne piętno na swoim wybranku. 

Pocałunki robione rzęsami 

Niestandardowe podejście do życia przejawia się w różnych postaciach, a na pewno jednym z nich są pocałunki wykonane czym innym, niż wargami. Słyszałaś kiedyś o efekcie motyle, jednak w innym wydaniu, niż słynny film o takim samym tytule? Najwyższy czas zaczerpnąć nieco wiedzy tajemnej na temat zbliżenia intymnego, podkręconego ciekawymi elementami. Pocałunki wykonane rzęsami, zarówno naturalnym włosiem, jak i sztucznymi doczepkami, może spowodować ciekawe emocjonalne efekty uboczne. Swoje rzęsy wykorzystujesz w taki oto sposób: delikatnie zbliżasz się do twarzy partnera swoją buzią i tym samym zaczynasz delikatnie ocierać swoimi włoskami o skórę wybranka. Prawda, że proste, a jakie efektywne!

Pocałunki studenckie  

Nie wymagają żadnej ramy liczbowej, zatem zarówno pełnoprawni młodzieńcy legitymujący się ocenami w indeksie, jak i nieco starsi zakochani mogą przystąpić do tej ciekawej zabawy. Ostatnie określenie zostało jak najbardziej użyte celowo, bowiem pocałunki o charakterze studenckim przynależą do takich, które mają wywołać uśmiech na naszej twarzy! Pocałunek urozmaicony dymem papierosowym przecież nie może być smutny! Cały myk sprowadza się do zaciągnięcia się tytoniem, a następnie oddać wydechem w usta drugiej osoby dym nikotynowy. Iście żakowska zabawa! 

Pocałunki waleczne

Nie mówimy tutaj o rycerskim pojedynku, choć z pewnością walka języków partnerów może wyglądać równie niepokojąco, co zmysłowo. Jak się pewnie domyślasz, pocałunki te raczej nie zwiastują niewinną zabawą w pierwsze zbliżenie. Polecany szczególnie dla konsumentów miłości o długoletnim stażu, którzy są w stanie ukazać swoją miłość drugiej osobie.

Pocałunki ssące 

Ukąszenie swojej miłości w zasadzie może mieć wiele wspólnego z namiętnością, o ile akt zbliżenia zostanie odpowiednio wykonany. Z naszej strony możemy podpowiedzieć, że takie pocałunki najlepiej się sprawdzą, jeżeli przed wystartowaniem ulżysz swojej miłości za pomocą kilka czułych słówek. Szepcząc do ucha ukochanej osobie poemat w stylu szekspirowskim, stwarzasz idealny moment na cielesne doznania.

Pocałunki w różne części ciała

Metoda stara jak świat, a przynajmniej jak Kamasutra, która szczegółowo opisuje działanie pocałunków wykonanych na czole, ręce czy nawet nodze. Co oznaczają pocałunki  w poszczególne miejsca? Wszystkie te przytoczone strefy naszego organizmu uchodzą za erogenne, nie pozostaje nam dodać nic innego, jak wypróbowania delikatnych muśnięć na nadgarstku naszej połówki!

Pocałunki schodowe   

W tym konkretnym przypadku będziemy potrzebować kilka stopni- najlepiej schodów, jak wskazuje sama nazwa. Idealne rozwiązanie dla par, których dzielą nie tylko inne zainteresowania, ale również kilka dobrych centymetrów. Zakładamy, że to kobieta jest tą lekką, zwiewną delikatną postacią, która musi za pomocą kilku podpórek dotrzeć do ust partnera. To ona wchodzi na nasze wyżej wymienione schody i proszę- teraz może do woli się całować ze swoim ideałem, mierzącym przynajmniej 180 cm.

Pocałunki w stylu symbolicznym

Jesteś dopiero w trakcie nabywania miłosnych zawiłości, ale już chciałabyś się ośmielić, wykazać się znajomością naszego poradnika? Masz na oku kolegę z pracy, to świetnie! Rozmawiacie ze sobą- jeszcze lepiej! Najlepiej będzie wtedy, jeżeli odważysz się wyjść ze swojej emocjonalnie skorupki i przywitać się z nim na powitanie delikatnym muśnięciem w policzek, który będzie symbolizować waszą dotychczas nabytą rozwijającą się znajomością. Może kolejny, większy krok będzie należał do niego?

Co powiedzieć przed pocałunkiem?   

Żadna teoria na świecie luźno oscylująca wokół kwestii intymnego zbliżenia nie mówi nam o potrzebie wyrażania emocji w postaci słów. W tym miejscu z kolei rodzi się więc nasza deklaracja, iż nie jest wymagana wypowiedz, ze strony osoby zadającej pocałunek. Jeżeli jednak w emocjonalnym ferworze będziemy chciały zabawić się w miłosne sformułowania na temat zakochania, nie pozostaje nic innego jak wszystko zgrabnie podsumować i przemówić.  

Kierować się tym, co podpowiada nam rozsądek- chociaż czasami i on w kochliwym wirze potrafi się zagubić.

Chciałabyś zapewnić partnera o swojej namiętności, jednak nie wiesz, jakimi zwrotami mogłabyś go zaskoczyć? Jak zwykle z podpowiedzią przychodzą nam różnego rodzaju filmy, niekoniecznie o tematyce romantycznej, choć tymi głównie się posiłkujemy. Koniecznie przy tej okazji musimy przypomnieć wam film o tytule To właśnie miłość. Lekka komedia bazująca na różnych obszarach życia pokazuje nam jedno- bez miłości nie można sobie wyobrazić nie tylko świąt (akcja rozgrywa się około 24 grudnia), ale i szerzej mówiąc- życia. Fraza to me you are perfect nie przeszła bez echa wśród fanów tej ekranizacji, przyczyniając się do rozszerzenia w społeczeństwie chęci wyrażania miłości na różne sposoby.

Jak aktorzy udają pocałunki?  

 Pozostając w sferze kinowej, zastanawiamy się niejednokrotnie nad pocałunkami wykonywanymi na planie naszych ulubionych filmów. Ciekawy musi być moment zbliżenia dwójki obcych sobie osób, które w asyście przynajmniej dwóch operatorów, reżysera i multum innych pobocznych postaci muszą wykazać się swoimi talentami gry aktorskiej. Zresztą na tym polega ich zawód- udawania to ich specjalność!

Niemniej chwila intymnego zbliżenia może zadziałać na tyle mocno, że fikcja przeradza się następnie w owocny związek jak najbardziej realny. Dowód? Angelina Jolie i Brad Pitt! Kiedy bierzesz na warsztat jedna z najpiękniejszych kobiet świata oraz mężczyznę marzeń wielu pań, nie mogło z tego połączenia wyniknąć nic innego. Para uchodziła swego czasu za ucieleśnienie wszelkich pomysłów na temat idealnej miłości: wspólnie adoptowali kilka dzieci, wychowali je w poczuciu szacunku do bliźniego, nie mówiąc już o ich estetycznym wyglądzie. 

Pocałunki jako forma okazywania czułości  

Na tyle skuteczna, że jest bardzo chętnie i często powielana w adaptacjach filmowych jako wizualne ucieleśnienie wielkiej miłości. Przyznaj się, też płakałaś widząc Kate Winslet i Leonardo di Caprio na pokładzie Titanica zbliżających się ustami z każdym kolejnym przepłyniętym kilometrem? Taki obraz utrwalił ci się w pamięci z powodu intensywności jego wykonania, ale też z kilku innych powodów. Drugim jest scenariusz napisany pod reakcje wywołanych u widzów. James Cameron jest tuzą w świecie reżyserskim i nie z niejednego filmowego pieca jadł chleb. Chociaż jest uznanym scenarzystą produkujące tak wyrafinowane pomysły, jak Avatar czy Terminator, potrafi również zdobyć się na okazanie najpiękniejszych uczuć za pomocą romantycznych widoków, historii czy właśnie pocałunków.   

Titanic jest najlepszym przykładem wzbicia się na filmowo- miłosne wyżyny. Dzięki niemu powstał jeden z najpiękniejszych filmów o lodowcach i uczuciu. Następnym argumentem przemawiającym za pomyślnością przedstawienia miłosnego uniesienia jest pokazywanie dwójki bohaterów właściwie bez żadnych wad, co stanowi o romantycznej duszy reżysera. Powielany schemat idealnej pary- on kochający rycerz, ona piękna młoda dama- raz po raz przypominają o swoim istnieniu za pomocą ujęć w ramionach, z twarzą przyklejoną do drugiej osoby i namiętnej grze słów o dwuznacznym zabarwieniu.

Omdlenie   

Powolne, długie kadry, oscylujące przez długie kwadranse wokół tych samych osób- bohaterów komedii romantycznej, dramatu czy filmu obyczajowego to specjalność naszych czasów. Długo jednak przed takimi łzawymi chwytami Hollywood zaprezentowało nam coś, o czym kinematografia wcześniej nie miała bladego pojęcia. Chodzi o pocałunki, których kulminacyjny moment przypada na niemalże całkowitym zemdleniu bohaterki, która jest uwodzona przez swojego czarującego amanta. Przeminęło z wiatrem jest najlepszym dowodem na fakt, że Fabryka Snów może być równie dobrze postrzegana jako kraina miłością tętniąca!

Omdlenia były swego czasu specjalnością serwowaną przez wszystkie czarno- białe produkcje. Na tyle silny trend, że został przeniesiony bardzo wiele razy na kolejny filmy, które w jakiś sposób przedstawiają dwóch kochających się bohaterów.

Jak zachwycić chłopaka pocałunkiem?  

Z pewnością niejedna z nas miała dylemat przy okazji wybierania  idealnego rodzaju zbliżenia tak, żeby zaskoczyć swojego ulubieńca. Mężczyźni to istoty ciekawe, mogące się charakteryzować nonszalanckim stylem życia, ale w środku po lepszym zapoznaniu się, odkrywasz małego chłopca, łaknącego do miłości i czułości. W ostatnim wyrażeniu tkwi sedno sprawy. Często bowiem spotykany się z tym typem faceta, który ma do zaoferowania swoje bezwzględne zachowanie, bo takie ramy narzuciło mu społeczeństwo.

Jakie pocałunki lubią mężczyźni?

Tymczasem po zaaplikowaniu odrobiny dawki miłości do świadomości naszego partnera,widzimy innego człowieka- cichego domatora, kochającego zwierzęta i robiącego naleśniki na śniadanie. To oznacza nic innego jak zupełne otwarcie się przed tobą! Możesz sobie pogratulować, bo mężczyźni są z reguły nieustępliwi w przypadku wykazywania się swoim lżejszym imidżem. Chłopak na pewno doceni twoją dobrodusznością i delikatnym podejściem do kwestii miłości, a co za tym idzie- pocałunków i cielesnych rozkoszy. Najważniejsza są te szczere! Tę ukażesz za pomocą drobnych gestów, które są w stanie złożyć się na namiętną całość: różnego rodzaju malinki, głaskanie po twarzy w trakcie całowania czy lekkie muśnięcia w czółko na dowidzenia. Dewiza brzmi: zdobywaj i kochaj! 

Jak zaskoczyć chłopaka pocałunkiem? Oczaruj go swoją świeżo nabytą wiedzą na temat różnych technik całowania! Na pewno doceni twoje umiejętności. Przeczytany tekst wystarczy teraz zamienić na praktykę- a ta, jak wiadomo, przyczyni się do lepszego wykorzystania wszystkich rozkosznych całusów!

Jak go rozpalić pocałunkiem?   

Inną kwestią jest rozpalenie partnera do czerwoności za pomocą swoich ust, chociaż w tym przypadku również bazujemy na niesfałszowanym uczuciu. Mężczyźni lubią konkretne traktowanie i twoim kluczem do sukcesu oprócz okazania niezaprzeczalnemu uczuciu są dynamiczne pocałunki, wykonane w zawrotnym tempie.

 Na tę specjalną okazję szczególnie polecamy zalecenia się do naszego mini poradnika, z którego można zaczerpnąć garść przydatnych pocałunkowych informacji. W taki sposób podkreślisz swoje przywiązanie do pisanego ci samca. Ten z kolei na pewno ci się odwdzięczy podobnym aktem miłosnego uniesienia! 

Rozpalenie chłopaka pocałunkami nie jest w żaden sposób karalne, choć z pewnością jesteśmy w stanie powiedzieć, jakie pocałunki są grzechem. Trudność odpowiedzi polega na spojrzeniu na całą sprawę przez własny pryzmat. W powszechnym przekonaniu utarł się mit wyżej wymienionych pocałunków francuskich, jakoby były one co najmniej czymś niestosownym. Z racji na fakt, że pocałunki z tego rodzaju wymagają nie tylko naszych ust, ale również i zgrabnego poruszania językiem, często na forach internetowych można spotkać się z negatywna opinią na ich temat.

Jakie pocałunki lubią dziewczyny?  

Wiemy, jak zachwycić mężczyznę swoim dojrzałym podejściem do obszarów około miłosnych, teraz czas się dowiedzieć, jak się mają sprawy po drugiej stronie barykady. Dziewczyny, czego oczekujemy od swojego partnera? Czy w ogóle są nam potrzebne pocałunki? Pewnie, że są potrzebne! Czułościom nigdy dość! Mimo że jesteśmy inaczej zbudowane niż nasi koledzy, pragnienia i marzenia mamy zupełnie podobne: każdy chce w życiu znaleźć kogoś, z kim mógłby stworzyć udany związek, oparty na szczerym uczuciu. A jak partnerstwo, to i namiętne pocałunki, wyrażające się w pasji, z którą są wykonywane. To jeden z tych elementów, dzięki którym umacniamy nasza więź z partnerem. 

Co oznaczają pocałunki w związku?  

Pocałunki w związku oznaczają konsekwentne zbliżanie się do drugiej osoby za pomocą nie tylko ust, ale również ciała i duszy. Wbrew pozorom muśnięcie w wargi nie jest czynnością bezmyślną i całą sobą jesteśmy zanurzone w tej jednej chwili przepełnionej czystymi emocjami. W ten sposób wyrażamy szczerość i otwartość na pogłębienie relacji czy stosunków z osobą przez nas wybraną.

Są pocałunki jak sny swobodne… 

Jaskrawo- cudne, dziko- szczęśliwe. Nie znacie się z twórczością Konstantego Balmonta? Zrób sobie przerwę na lekturę. To będzie prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych poematów miłosnych, o jakim usłyszałyście. W przełożeniu Juliana Tuwima brzmi wprost niewiarygodnie! Streszczając utwór w kilku słowach, traktuje on o potędze jednego gestu, który w zależności od kolorytu, okoliczności, a przede wszystkim, osób, będzie mógł zaważyć na losach dalszej relacji.  

Czujesz się przekonana do rozwinięcia relacji z partnerem?

Wyobraź sobie pocałunek na tyle silny, że jest w stanie zdominować wasze postawy. To jak się całujecie, ma znaczenie- namiętna integracja waszych ciał, ale również dusz następuje w momencie, kiedy pocałunki stają się coraz bardziej dynamiczne. Twój umysł zaczyna wariować- oczywiście ze szczęścia, którym się upajasz z każdym kolejnym zbliżeniem. Czyż to nie brzmi pięknie? To nie musi być kolejny wiersz, odstawiony w kąt drewnianej szafki. Zainspiruj się nim! Zainspiruj się życiem i pędź w otchłań miłosnych rozgrywek! 

Nie szukaj szczęścia na siłę! Pomimo naszych wszystkich niezliczonych porad w kwestii idealnego pocałunku, spieszymy ci donieść, żeby nie robić tego z przypadkowo zapoznaną osobą w najbliższym barze! Zostanie wówczas utracona cała magia, z ktorą odpowiedni pocałunek powinien zostać wykonany, a tego jak najbardziej nie chcemy. Od tego bowiem zależy twoja wiara w prawdziwą miłość, a mimowolny gest w stosunku do nieznanej osoby  jest jedynie jednym z elementów składowych przypadkowej znajomości. 

Pocałunki: rodzaje i 20 porad jak całować idealnie- ZOBACZ ZDJĘCIA: 

pocałunki
wikipedia.com 

Pocałunki od lat były przedstawiane za pomocą malarstwa. Tutaj para kochanków w wykonaniu hiszpańskiego artysty Francesco Hayez.