Poczta Polska i jej klienci padają ofiarą oszustwa, ktoś rozsyła niepokojące SMSy. Kliknięcie w link z wiadomości może nas sporo kosztować. To niestety kolejne przestępstwo, za którym stoją ludzie bez skrupułów i sumienia. Pandemia koronawirusa dla niektórych jest świetną okazją do wzbogacenia się na ludzkim nieszczęściu.

W dobie zalecanej, a niekiedy także przymusowej izolacji Poczta Polska i kurierzy mają pełne ręce roboty. Dostarczają do domów nie tylko zakupy online, lecz także wszelkie dokumenty. Bardzo możliwe, że nasza przesyłka przechodzi przez kilka par rąk, a co za tym idzie – warto tę paczkę zdezynfekować.

Poczta Polska a niepokojące SMSy

Jak się dowiadujemy na portalu fakt.pl, pewien mężczyzna z Cieszyna otrzymał SMSa, którego nadawcą rzekomo była Poczta Polska. Wiadomość brzmiała następująco:

– Twoja przesyłka została skierowana do obowiązkowej dezynfekcji. Prosimy o podjęcie natychmiastowych kroków na [podany link].

Następnie mężczyzna otrzymał informację, że dopłata za usługę wyniesie 50 gr, w związku z czym musi zalogować się do swojego banku. Na szczęście tego nie zrobił, a jedynie szybko poinformował policję. Jak się okazuje, to kolejna bezduszna próba oszustwa i wyłudzenia pieniędzy. Apelujemy o ostrożność.

  1. Anna Mucha znów zakochana? Gwiazda spotyka się z tajemniczym biznesmenem
  2. Michał Wiśniewski potwierdził radosną informację, chodzi o jego 5. żonę. Inne nie miały takiego szczęścia
  3. Najtańsze sklepy w Polsce. Gdzie jest najtaniej? To wcale nie Biedronka, ani Lidl

Poczta Polska to nie jedyna przykrywka oszustów

Obecnie przestępcy znajdują mnóstwo okazji do wyłudzania pieniędzy, podszywając się nie tylko pod Pocztę Polską, lecz także inne instytucje, np. kurierów, agentów telefonii komórkowych itp. Trzeba w każdej sytuacji zachować ostrożność, a podejrzane telefony i wiadomości od razu zgłaszać na policję.

Niedawno informowaliśmy także oszustwach na szczepionkę na koronawirusa. Artykuł znajdą Państwo tutaj. Choć to bardzo przykra rzeczywistość, niestety cyberprzestępców i oszustów nie brakuje, a sytuacja paniki znacznie im sprzyja.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

fot. unsplash.com/Priscilla du Pree

Coraz częściej oszuści wysyłają podejrzane SMS. Apelujemy o ostrożność.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kiedy spadnie deszcz? Prognoza IMGW rozwiewa wszystkie wątpliwości
  2. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę
  3. Eleni kończy dziś 64 lata. Artystka nie miała lekkiego życia, czego jej życzycie?
  4. Nigdy nie róbcie z nimi dwóch rzeczy. Wystarczy chwila nieuwagi, a konwalie mogą zabić
  5. Izabela Janachowska wpadła na pomysł, jak zarobić w czasie pandemii. Panny młode będą zachwycone
  6. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

źródło: fakt.pl

Poprzedni artykułPopularne leki wycofane ze sprzedaży. Masz któryś z nich w domu? Wyrzuć je
Następny artykułTak wyglądał pogrzeb Ewy Żarskiej. Niewyobrażalnie smutne pożegnanie dziennikarki Polsatu
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.