Lelum.pl

Podaruj sobie piękno. Jak niebanalnie podejść do prezentu na Dzień Kobiet

2 Marca 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Posłuchaj organizmu, który podpowiada czego potrzebujesz, by obudzić w sobie piękno. Wybierz dobry suplement diety.

Posłuchaj organizmu, który podpowiada czego potrzebujesz, by obudzić w sobie piękno. Wybierz dobry suplement diety.

Piękno, które w nas drzemie, to pojęcie bardzo względne, choć… wielu specjalistów mówi, że sprawa jest prosta. To my decydujemy o tym, co jest dla nas ładne, atrakcyjne, pociągające. Czujemy się kochane wtedy, gdy same kochamy siebie. To dodaje poczucie pewności siebie i na swój sposób przyciąga dobre emocje od innych.

Kanon pięknej skóry, włosów i paznokci

Są jednak także pewne kanony, w obrębie których się poruszamy. Zdrowe paznokcie, włosy, skóra, niezależnie od ich koloru, kształtu, wieku są pewnym fundamentem. Oczywiście każda z nas zmaga się z jakimiś mniejszymi lub większymi mankamentami, warto jednak zdać sobie sprawę co wpływa na funkcjonowanie różnych części naszego organizmu. Nadal pozostajemy więc przy spoglądaniu na siebie, w głąb wewnętrznego piękna, bo jego źródła mogą kryć się gdzieś głęboko. Zostałyśmy bowiem tak stworzone, by piękno czerpać z natury.

Twoje włosy kochają witaminy i minerały

Weźmy pod lupę choćby włosy. To ciekawe co pod tą właśnie lupą zobaczymy. Nasze włosy mogą mieć odmienną grubość i są to różnice ogromne. Europejki za cienki włos uznają średnicę 0,04 mm, a gruby to 0,1 mm. Ich ilość też zależy od wielu czynników. Blondynki mogą mieć ich ok. 150 000, brunetki ok. 100 000. Statystycznie najmniej mają na głowie osoby, które czarują otoczenie rudym kolorem: ok. 80 000. Co jednak wpływa na zdrowie włosów? Między innymi biotyna, cynk, skrzyp polny i selen.. Jeśli więc chcemy podarować swoim włosom coś wartościowego, to warto więc zadać sobie pytanie, czy nasza dieta zawiera te składniki. Jeśli nie, to pomocne mogą okazać się suplementy diety, które pomogą uzupełnić nasze posiłki.

Synergia dla skóry, włosów i paznokci

Tu warto zwrócić uwagę na przykład na Kompleks Synergiczny Paznokcie – włosy – skóra firmy Terranova . Zawiera on między innymi biotynę, cynk, skrzyp polny, pokrzywę, witaminę A, które mają korzystny wpływ na skórę. W tym suplemencie diety o nasze włosy dba biotyna, cynk, skrzyp polny, a o paznokcie: cynk, i skrzyp polny. W sumie preparat ten ma 18 różnych składników, które przyczyniają się też na przykład do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia (kwas pantotenowy) czy pomagają redukować uczucie zmęczonych i ciężkich nóg (pokrzywa) po dniu pełnym wyzwań.

Szersze potrzeby, inny suplement diety

Innym pomysłem jest Living Multivitamin Woman . Eksperci z Terranovy w tym przypadku sięgnęli po nieco inne składniki. O włosy zadba biotyna, cynk i selen. Skóra otrzyma pomoc od biotyny, cynku, jodu, miedzi, niacyny, witaminy B2 i C. Paznokciom możemy podarować cynk oraz selen. Living Multivitamin Woman różni się składem, ponieważ ma odpowiadać na nieco inne, szersze potrzeby kobiet. W roślinnych kapsułkach znalazło się aż 40 składników, w tym 11 różnych roślin! Wśród minerałów znajdziemy między innymi odpowiednią porcję żelaza, która pomoże w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, oraz w prawidłowym transporcie tlenu w organizmie. A przecież w czasie miesiączkowania utrata żelaza jest większa, więc uzupełnienie diety w ten minerał jest bardzo ważne. Znajdziemy tu także kwas foliowy w formie folianów, które odpowiadają m.in. za wzrost tkanek matczynych w czasie ciąży, biorą udział w procesie podziału komórek czy pomagają w produkcji krwi.

Faceci w odległej galaktyce

Gdy już wiemy co nam potrzeba, nie bójmy się o tym jasno mówić. Choćby swojej drugiej połówce. Z facetami jest taki problem, że często liczymy, że oni się domyślą. Bo przecież mówiliśmy Im, że martwią Was słabsze po zimie włosy. Powinien się domyślić, że chcecie o nie zadbać. Tymczasem… nabieracie przekonania, że nieważne, z której planety są mężczyźni, a z której kobiety, bo te planety z pewnością nie leżą w tej samej galaktyce. Kobiecy i męski sposób postrzegania świata może być biegunowo odmienny, trochę jak poglądy Kopernika i Ptolemeusza (pierwszy uznał, że to Ziemia kręci się wokół Słońca, drugi widział naszą galaktykę jako grupę gwiazd wirujących wokół Ziemi). Nieważne więc z jakich planet jesteśmy, bo skoro czytamy ten artykuł mamy jakieś cechy zbieżne z naszą cywilizacją. Włosy, skóra i paznokcie mają wspólne potrzeby i możemy odpowiednio o nie zadbać. No i powiedzieć to ważnej dla nas osobie, która będzie lepiej rozumiała jaki prezent na Dzień Kobiet może nas ucieszyć. To co, odważycie się rozmawiać o tym?

Dowiedz się więcej na stronie: https://terranovapolska.pl

Artykuł zawiera lokowanie produktów

Sprawdź także inne propozycje prezentów na Dzień Kobiet:


Tagi:

Podobne artykuły

Kobieta

Algi – dlaczego warto je stosować w pielęgnacji przeciwstarzeniowej?
Czytaj więcej >

Kobieta

Kosmetyczka odchyliła rzęsy klientki i zamarła. Opublikowała porażające zdjęcie
Czytaj więcej >

Kobieta

Nowa linia Total Revital Solution – wsparcie w walce z pierwszymi zmarszczkami
Czytaj więcej >

Kobieta

W Pepco pojawiła się sukienka idealna na święta. Cena zachwyca, Polki biegiem ruszą na zakupy
Czytaj więcej >

Kobieta

Co jest skuteczne na katar u dziecka?
Czytaj więcej >

Kobieta

Bucket hat to hit tego sezonu. Sprawdź, jak nosić go modnie
Czytaj więcej >
Barbara Daszuta

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]