Pogoda na weekend nie przedstawia się najlepiej. Możemy spodziewać się gwałtownych burz, a nawet nawałnic. Temperatura w całym kraju będzie skrajnie różna, a to za sprawą Otylii, wiru niżowego znad Atlantyku, który przesuwa się w stronę Polski.

Polska w ten weekend będzie zaskakująco podzielona co do temperatury, która osiągnie na wschodzie kraju nawet 27 stopni, a na zachodzie termometry wskażą tylko 18 stopni Celsjusza. Taka rozbieżność temperatur zawsze skutkuje burzami. Pogoda na weekend nas zaskoczy. 

Pogoda na weekend

IMGW przekazało, że Polska jest w zasięgu płytkiej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych. Tylko południowo-wschodnia część kraju pozostaje pod wpływem klina wyżowego. Dzisiaj większe zachmurzenie i temperatura osiągająca maksymalnie 19 stopni Celsjusza. 

W sobotę możemy spodziewać się w całym kraju deszczu i w przeważającej jego części burz. Podczas burz może wystąpić porywisty wiatr i grad. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 18 stopni na Pomorzu, do 27 stopni w Małopolsce.

  1. Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało informację. Ogromna zmiana wchodzi w życie już jutro
  2. Sąsiedzi nie mogą uwierzyć. W mieszkaniu znaleziono ciała dzieci, ale położenie ich matki było jeszcze bardziej zatrważające

Pogoda na niedzielę

W niedzielę sytuacja meteorologiczna się uspokoi. Burze będą występować już tylko na południu kraju. Niestety, znacznie spadnie temperatura i w ciągu dnia termometry nie wskażą więcej niż 20 stopni Celsjusza. 

Przed nami dość chłodny, jesienny tydzień. IMGW podaje, że wysokie temperatury i słońce wrócą już po 10 września. Należy także uważać na warunki biometryczne, szczególnie wpływające na migrenowców i reumatyków.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ: 

  1. Koszmar w centralnej Polsce, wielka akcja służb. Ludzie pilnie przewożeni do szpitali, trwa walka o życie
  2. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobić
  3. Okulista spojrzał na jej oczy i zamarł. Dziewczyna usłyszała druzgocącą diagnozę
  4. Zagadka, która jest prawie niemożliwa do rozwiązania. Wśród sów ukryty jest kot, 98% osób go nie zauważa
  5. Wzięła do ręki zabawkę dziecka i zamarła. W środku znalazła dowód na zdradę męża
  6. Kolejki ustawiają się już od wczoraj, niebywałe wydarzenie w Biedronce. Klienci przecierają oczy ze zdumienia

Źródło: pogoda.interia.pl

 

Poprzedni artykuł46-latka poszła do ginekologa na kontrolę. Lekarz podczas badania nagle zaczął się śmiać, kobieta oblała się rumieńcem
Następny artykułLekarze dokonali porażającego odkrycia. Wyciągnęli z gardła kobiety 120-centymetrowego potwora, przeżyli wstrząs
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl