Pogoda znów nas zaskoczy. Przez te wakacje zdążyliśmy się przyzwyczaić, że aura wpada ze skrajności w skrajność. Albo ogromne upały, albo potworne ulewy, które doprowadziły do dramatycznych podtopień i strat materialnych. W piątek możemy spodziewać się kolejnego uderzenia żywiołu. 

W te wakacje pogoda ani przez chwilę nas nie rozpieszcza. Wielu Polaków, szczególnie z południa Polski z zapartym tchem śledzą prognozy pogody, to właśnie tam żywioły spowodowały prawdziwe straty. Tymczasem aura wakacyjna szykuje kolejne niespodzianki. Najbliższa w piątek.

Pogoda w piątek – uderzenie żywiołu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ponad trzydziestostopniowymi upałami już w najbliższy piątek. Bluzy na wietrzną pogodę i zakryte buty na deszcze zdecydowanie staną się nam zbędne. Wszystko za sprawą fali upałów, która rozciągnie się nad całym krajem.

Według prognozy IMGW już od jutra temperatura w niemal w całej Polsce będzie się wahać od 30 do 33 stopni Celsjusza. Jedynie we wschodniej stronie kraju i na północy temperatura będzie się wahać od 24 do 29 stopni Celsjusza. 

  1. Ważna wiadomość dla urodzonych przed 1970 rokiem. To już pewne
  2. PKO BP ostrzega klientów. Uwaga na próby wyłudzeń. Nie strać swoich oszczędności

Znów wrócą burze

W związku z wyższą temperaturą mogą pojawiać się burze. Na razie IMGW nie wystosowuje żadnych alertów, burze mają być rzadkie i niegwałtowne. 

Upały będą utrzymywać się przez następne kilka dni, miejscami nawet do tygodnia. Najwyższe temperatury zdecydowanie dotyczą zachodniej części Polski. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Zarówno dziś, jak i w następnych dniach nie są przewidywane gwałtowne burze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niestety, koronawirus w niesamowicie popularnym miejscu. Sanepid prowadzi pilne poszukiwania
  2. Adam: „Każdy facet chce mieć tzw. żonę-idiotkę. Takie są najlepsze na życie”
  3. Nowe obostrzenia na weselach jeszcze w tym tygodniu. MZ przekazuje szczegóły
  4. W mieszkaniu zmarłego ojca znalazła słoiki. Natychmiast udała się po pomoc
  5. Najlepsze na świecie ogórki kiszone bez zbędnych ceregieli. Świetny przepis babć na idealną chrupkość

Źródło: radiozet.pl, rmf24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!


 

Poprzedni artykułNa zaprzysiężeniu Prezydenta wszyscy patrzyli tylko na jego żonę. Dlaczego Agata Duda zrobiła coś podobnego?
Następny artykułKot za żadne skarby nie chce wyjść z posłania pieska. Bezsilność czworonoga jest rozbrajająca
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.