Pogoda w Polsce ma ulec diametralnej zmianie. Mieszkańcy aż 13 województw powinni zachować szczególną ostrożność. Radzimy przełożyć podróż – informuje Deutsche Bahn, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje zagrożenia. Będzie naprawdę niebezpiecznie.

Choć do tej pory zima w Polsce nie dała się we znaki, jednak wszystko ma ulec nagłej zmianie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mrozem, a przede wszystkim silnym wiatrem. Pogoda nie będzie zachęcać do podróży, lepiej zostańmy w domu. 

Alert pogodowy na niedzielę 09.02

Podróżującym od niedzieli 9 lutego radzimy przełożyć podróż na inny dzień — alert pogodowy wydany przez Deutsche Bahn mówi sam za siebie. Groźnie będzie nie tylko w Niemczech. Według prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie dotyczy aż 13 województw w Polsce. Gdzie powinniśmy uważać na siebie najbardziej? Pogoda nie będzie nam sprzyjać. 

Gwałtowny orkan nadejdzie znad Atlantyku. Zapowiada się, że w niedzielę w godzinach popołudniowych dotrze on do północno-zachodnich krańców Niemiec. Nad Morzem Północnym spodziewane są powiewy wiatru z prędkością 120 km/h. W Polsce temperatura w nocy z soboty na niedzielę spadnie nawet do -10 stopni Celsjusza.

1. Soda oczyszczona sprawi, że twoja cera będzie nieziemsko piękna. Wystarczy dodać jeden składnik
2. Kultowe babeczki z budyniem. Pamiętacie przysmak PRL?

Zła pogoda i silny wiatr w niedzielę 

Zła pogoda i silny wiatr w niedzielę 9 lutego da się we znaki szczególnie w województwach warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubelskim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Właśnie tam mogą zostać wydane alarmy pierwszego stopnia. Sytuacja będzie jeszcze groźniejsza w województwie woj. pomorskim i zachodniopomorskim, gdzie wiatr będzie dochodzić aż do 100 km/h. 

W niedzielę będzie jednak dość ciepło. Termometry mają wskazać od 3 do 5 stopni Celsjusza na wschodzie oraz od 8 do 11 na zachodzie. Od poniedziałku powróci do nas pogoda w kartkę. Spodziewajmy się więc opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Pamiętajmy, by zachować szczególną ostrożność w górach, gdzie pojawią się liczne zawieje i zamiecie śnieżne. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pogoda
EAST NEWS

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zamieciami śnieżnymi, jakie mogą wystąpić w górach. 

pogoda
MACIEJ KULCZYNSKI/East News

Pogoda w Polsce ma ulec nagłej zmianie. W niedzielę 9 lutego możemy spodziewać się silnych wiatrów. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Anna Przybylska pracowała dla Zenona Martyniuka. Nieznane zdjęcie i poruszające słowa muzyka
  2. Znaki zodiaku największych zazdrośników. Trzeba przy nich uważać na każde słowo
  3. Anna Mucha i Kuba Wojewódzki zaskoczyli fanów. W końcu wiadomo, co ukrywali przed wszystkimi

źródło: wiadomosci.wp.pl

Poprzedni artykułZostawił psa samego w domu. Kiedy wrócił, natychmiast chwycił za telefon
Następny artykułKto śpi z kotkiem? Uroczy mruczek mówi dobranoc
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.