Pogoda w maju nie będzie nas rozpieszczać. Niemal bez przerwy będziemy zamieniać letnie sukienki na ciepłe swetry i na odwrót! Różnice w temperaturach zawdzięczamy masom powietrza znad Arktyki. Już od tego poniedziałku regularnie będziemy dziwić się na to, co zaoferuje nam natura. Spodziewane są nawet opady śniegu!

Pogoda nie przestaje nas zaskakiwać. Kto cieszył się wspaniałym weekendem, ten miał szczęście. Wysoka temperatura może nie wrócić nawet do 24 maja! Dodatkowo czekają nas nocne przymrozki i opady śniegu. Cała Polska będzie dzielić się na strefy, w których różnica między temperaturami będzie zaskakująca.

Pogada w maju – przewidywane opady śniegu

Pogoda zacznie psuć się już w niedzielę wieczorem. Najbardziej odczują to mieszkańcy Dolnego Śląska, Wielkopolski, Opolszczyzny i Pomorza Zachodniego. Tam w pierwszej kolejności pojawią się deszcze, a nawet burze. W poniedziałek Polska podzieli się dwie części. Różnica temperatur będzie dość spora.

Wschodnie i południowe województwa będą cieszyć się nawet 26 stopniami – tak będzie m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Katowicach. Natomiast północ i zachód, co ciekawe w tym samym czasie będzie odczuwać chłód i opady deszczu. Temperatura na tych terenach będzie wynosić od 7 stopni Celsjusza (Gorzów Wielkopolski) do jedynie 11 (Gdańsk).

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Latami bezskutecznie starała się o dziecko. Zdecydowała się na adopcję, chwilę później otrzymała wiadomość, która zwaliła ją z nóg
  2. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie
  3. Anna Mucha na początku kariery. Mamy zdjęcia sprzed 30 lat, podobna?

Zimne powietrze nad Europą środkową

Od wtorku jednak temperatura stanie się jednakowa dla całego kraju. Właśnie w tym dniu termometry pokażą nie więcej niż 12 stopni, ale nie mniej niż 10. Wyjątkiem będzie Podlasie i Tatry, gdzie temperatura będzie wynosić około 8 stopni i mniej. Nocami możemy spodziewać się przymrozków. Od środy temperatura osiągnie 15 stopni i będzie rosła, jednak nie wyżej niż do 19 stopni.

Cała Polska może spodziewać się opadów deszczu. W okolicach Zakopanego, Białegostoku i Suwałk spadnie także śnieg. Meteorolodzy przewidują, że pogoda stanie się bardziej łaskawa i spokojna dopiero po 24 maja. Te zawirowania zawdzięczamy corocznym napływom zimnego powietrza z obszarów polarnych nad Europę Środkową. Opady są jednak dla nas bardzo ważne – w Polsce jest nadal bardzo sucho.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pogoda
fot.serwis pogodowy – imigw PIB

Zaskakujące różnice w temperaturach czekają nas tylko w poniedziałek. Od wtorku w całej Polsce sytuacja będzie podobna.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Płonie las na Mazowszu. Ogromny pożar. Ogień pojawił się w dwóch miejscach
  2. Szumowski zdradził, na jakim etapie pandemii jest Polska. Jego słowa zadziwiają
  3. Quiz wiedzy o ”Czterech pancernych i psie”. Tylko prawdziwi fani mają 7/7
  4. Wakacje za granicą. Które kraje być może uda się odwiedzić latem?
  5. Czyim synem jest Conan? Dagmara Kaźmierska unika tematu byłego partnera
  6. Premier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicę

źródło: polsatnews.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl