Pogoda w tym roku naprawdę nas zaskakuje. Kto by się spodziewał, że w większych miastach śnieg ujrzymy zaledwie kilka dni podczas zimy. Prognozy zasypują nas coraz ciekawszymi nowinkami, tym razem mamy już pewność. Czy wkrótce za oknem pojawi się wiosna?

Obserwując długoterminowe prognozy, wiosna w tym roku może zapukać do naszych drzwi szybciej, niż się tego spodziewamy. Pogoda i tak zaskakuje nas już od miesięcy. Z jednej strony cieszy fakt, że znów powrócą wyższe temperatury i blask słońca, a przyroda obudzi się do życia, z drugiej jednak jest to niepokojący sygnał dla lata, podczas którego na terenie kraju mogą wystąpić niebezpieczne susze.

Wiosna już na początku marca?

Przez zbliżający się weekend pogoda nie będzie nam sprzyjać. Pojawią się spore opady deszczu oraz zachmurzenia. Na niewielkie przejaśnienia możemy liczyć w okolicach soboty. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nawet ostrzeżenie w związku z możliwym oblodzeniem. Dotyczy ono takich województw jak Warmińsko-Mazurskie, Kujawsko-Pomorskie, Mazowieckie, Lubelskie oraz Podlaskie.

Przez opady możliwe są także stany zagrożenia związane z podwyższeniem się poziomu wód w kraju. Meteorolodzy jednak uspokajają, że taki stan rzeczy według prognoz długoterminowych może oznaczać… szybsze nadejście wiosny. Jest zatem duża szansa, że wiosenne temperatury pojawią się już na samym początku marca.

  1. Joanna Liszowska pokazała córki. Zdjęcie dziewczynek zachwyciło fanów
  2. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę

Pogoda na weekend

Weekend będzie zdecydowanie deszczowy i pochmurny, a na wschodzie i południu może się pojawić nawet deszcz ze śniegiem. Temperatury będą utrzymywać się między 4 stopniami na wschodzie, 6 stopniami w centrum kraju i maksymalnie 8 stopniami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany na północy kraju i zachodzie, ale alarmowa sytuacja może pojawić się na południu Polski, gdzie osiągnie on prędkość nawet do 60 kilometrów na godzinę, co może skutkować śnieżnymi zamieciami. Jak w pozostałych częściach?

W Sudetach wiatr może osiągnąć nawet do 90 kilometrów na godzinę, a w Bieszczadach już teraz przekroczył tę prędkość.

– Powyżej górnej granicy lasu obowiązuje także drugi stopień zagrożenia lawinowego – ogłosił Jerzy Godawski, ratownik bieszczadzkiej grupy GOPR, podaje pogoda.interia.pl.

W nocy może pojawić się mgła ograniczająca widoczność, a w górach mogą wystąpić opady śniegu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pogoda
fot. pixabay.com Couleur

 Każdy z nas już nie może się doczekać nadejścia wiosny.

pogoda
fot. unsplash.com Jake Givens

Pogoda powoli daje znaki o rychłym jej nadejściu.

pogoda
pexels.com

W ten weekend jednak o słońcu możemy tylko pomarzyć.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sekretny eliksir na włosy za kilka złotych. Sposób, który odkryto przez przypadek
  2. Mąż od jakiegoś czasu znikał wieczorami i wracał późno do domu. Żona postanowiła go śledzić, szybko odkryła prawdę
  3. Nie żyje gwiazda „Na wspólnej”. Aktorka miała 44 lata

źródło: pogoda.interia.pl

Poprzedni artykułLew na wizji rzucił się na kilkuletnie dziecko. Wszystko dlatego, że zrobiło jedną rzecz
Następny artykułDagmara Kaźmierska skrytykowana przez innych uczestników ”Królowych życia”. Co jej zarzucili?
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.