Pogoda najbliższej nocy nie będzie miała zamiaru nas oszczędzać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed nadchodzącym niebezpieczeństwem pogodowym. Dzisiejszej nocy z poniedziałku na wtorek ludzie w kilku regionach Polski będą musieli zachować szczególną ostrożność. 

Wygląda na to, że dzisiejszej nocy będziemy mogli spodziewać się szczególnych utrudnień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje, wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Najbliższa noc będzie szczególnie uciążliwa dla kilku regionów Polski. 

Gdzie dzisiejszej nocy można spodziewać się utrudnień?

Dzisiejszej nocy można spodziewać się utrudnień w czterech województwach: kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim i mazowieckim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed bardzo silnymi mgłami, które pojawią się tam dzisiejszej nocy z poniedziałku na wtorek. Przewiduje się, że utrudnienia mogą potrwać do rana.

IMGW ostrzega, że widoczność może spaść nawet do 100 metrów, a także podają, do której godziny potrwają ostrzeżenia:

– Ostrzeżenia obowiązują dziś od północy do 9 rano we wtorek – informują meteorolodzy.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują, że mogą wystąpić znaczne utrudnienia pogodowe. Podczas ich trwania zaleca się niewychodzenie z domów bez większej potrzeby. Trudne do zrealizowania, lub nawet niemożliwe mogą być również organizacje wszelkich imprez plenerowych.

  1. Pamiętacie Ankę z „Rodziny zastępczej”? Niestety odeszła, wygląd jej grobu wywołuje morze łez
  2. Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierci
  3. Powraca 30-dniowy stan wyjątkowy. Obowiązywał już wiosną, doniesienia z europejskiego państwa

Jaka będzie pogoda dzisiejszej nocy?

Dzisiejszej nocy pogoda będzie dobra i w większości miejsc polski sprzyjająca. Jak podaje portal rmf24.pl, w kilku miejscach kraju mogą pojawić się przelotne może pojawić się więcej zachmurzeń. Mówi się tu głównie o częściach północnych oraz krańcach południowych. Niewykluczone, że pojawią się tam także opady deszczu. Z kolei w górach oraz u ich podnóży zapowiadane są opady śniegu.

Synoptycy zapowiadają, że dzisiejszej nocy temperatura wyniesie od – 1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie kraju, do 4 stopni Celsjusza na zachodzie. Najwyższa temperatura zostanie odnotowana nad morzem i może wynieść nawet 6 stopni Celsjusza. Jak podaje portal rmf24.pl lokalnie przy gruncie termometry mogą odnotować spadek nawet do -3 stopni Celsjusza.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnymi mgłami dla województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Spacer po lesie w czasie epidemii? Uwaga właściciele psów, TVP przekazało pilny komunikat, nie ma wątpliwości
  2. Minister nie wytrzymał, na antenie zwrócił się do Polaków. Chodzi o wyjazdy na 1 listopada
  3. Sylwester odwołany, już wszystko potwierdzone. W tym roku imprezy nie będzie, Polacy załamani
  4. Nagły zwrot w sprawie zakazu handlu w niedziele. Niespodziewane informacje właśnie obiegają całą Polskę
  5. Wiadomość z ostatniej chwili: będą nowe obostrzenia? Premier właśnie przekazał, kiedy zostaną ogłoszone
  6. Viola Kołakowska zaczęła się bać? Panicznie wycofuje się z wielu kwestii
  7. Pyszna obiadowa surówka z kapusty pekińskiej w zaledwie kilka minut. Zachwyty całej rodziny – gwarantowane

Źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykułMsze odwołane, kościół zamknięty. Mieszkańcom przekazano tragiczną wiadomość
Następny artykułNowy minister edukacji podjął drastyczną decyzję. Nikt nie spodziewał się podobnych kroków
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl