Pogoda na najbliższe tygodnie nie zapowiada się najlepiej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował alerty dla całej Polski, wysokie temperatury ostatnich dni, były tylko złudzeniem wiosny. Druga połowa marca i początek kwietnia zapowiada się śnieżnie i bardzo, niebezpiecznie mroźno.

Pogoda nie będzie nas rozpieszczać w najbliższych tygodniach. Wraca zima i to z potężnym przytupem. Część Polski będzie zasypana śniegiem.

Pogoda diametralnie się zmieni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ostrym powrotem zimy. We wszystkich regionach Polski czekają nas przymrozki i oblodzenia. Województwo śląskie, małopolskie i podkarpackie jest na nie szczególnie narażone. Opady śniegu czeka cały kraj. Nareszcie, doczekaliśmy się prawdziwej zimy, szkoda, że dopiero na wiosnę.

Temperatura już pierwszego dnia wiosny spadła poniżej zera. Meteorolodzy przewidują, że ta, może spaść nawet do – 9 stopni w następnych dniach. Biały puch w pierwszej kolejności pojawi się przede wszystkim w górach, w Tatrach, na Podhalu oraz w Bieszczadach pojawi się do 15 cm śniegu. W rejonach podgórskich Karpat spadnie do 10 cm, w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim do 5 cm białego puchu.

  1. Jak mrozić chleb, by zachował świeżość? Wystarczy pamiętać o kilku kluczowych zasadach
  2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa
  3. Dziewczyna go zostawiła. Chłopak na wizji odebrał sobie życie

Alerty dla dwóch największych zalewów

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia zostało ogłoszone dla Żuław i Zalewu Wiślanego. Podobne ostrzeżenie dotyczy także Zalewu Szczecińskiego. Chodzi głównie o prognozowane przekroczenia stanów ostrzegawczych.

W marcu jak w garncu głosi słynne ludowe przysłowie. I tak właśnie się dzieje w tym kapryśnym miesiącu, kto postanowił wymienić już opony, albo w ogóle nie miał zimowych, musi być szczególnie ostrożny. Przymrozki są wyjątkowo niebezpieczne dla kierowców. Szczególnie teraz, z uwagi na panującą kwarantannę, jeśli musimy wychodzić z domu, najczęściej używamy w tym celu auta. No i jeśli podczas porządków, schowaliśmy już zimową odzież, niestety, okazuje się, że może jeszcze nam się przydać.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pogoda
fot. twitter.com/ IMGW-PIB METEO POLSKA

W Katowicach już pada śnieg. 

pogoda
fot. twitter.com/ IMGW-PIB METEO POLSKA

Niestety początek wiosny okazał się bardzo zimowy. Niestety, sytuacja będzie utrzymywać się przez kilka dni.

pogoda
fot. twitter.com/ IMGW-PIB METEO POLSKA

Zakopane drugiego dnia wiosny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trwa ogólnopolska zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem. Ty też możesz pomóc
  2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  3. Sklep wymyślił, jak uniknąć osób kupujących na zapas. Wystarczy jedna kartka
  4. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  5. Ponad 22 tys. Polaków wróciło do kraju. Akcja #LOTdodomu przyniosła taki efekt w 7 dni
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Poprzedni artykułIle Polaków zachoruje na COVID-19? Ilu z nas może umrzeć? Minister zdrowia podał liczby
Następny artykułNigdy nie popełniaj jednego błędu przy rozmrażaniu mięsa. Przez niego możesz mieć kłopoty z żołądkiem
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl