Pogoda w Polsce znów stała się niebezpieczna. Duża część Polski znajduje się w złotej strefie, trzeba śledzić komunikaty synoptyków. To kolejny już dzień z bardzo silnymi burzami, mapę naszego kraju zalały żółte strefy alarmowe. Podajemy godziny, w których szczególnie trzeba uważać i należy się schronić.

Pogoda pod koniec sierpnia nas nie rozpieszcza. Po długotrwałej fali upałów trzeba było spodziewać się gwałtownych burz. Nikt nie spodziewał się, że będą aż tak niebezpieczne. Zagrożenie dotyczy ogromnej części Polaków, wszystko stanie się już dzisiaj. Wiemy, w których godzinach będzie najgorzej.

Pogoda: gwałtowne burze w prawie całej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego.

W tych rejonach prognozuje się opady deszczu od 10 do 25 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie nawet do 30. Wiatr w porywach osiągnie 80-90 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w specjalnie przyrządzonej grafice radzi, co należy robić podczas burz.

  1. Uwaga: Już za chwilę mogą zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, wiemy kiedy
  2. Sanepid pilnie wycofuje popularny produkt. Jest szczególnie niebezpieczny dla alergików

Silny, porywisty wiatr

Dodatkowym dużym zagrożeniem będzie bardzo silny wiatr. Najgorzej będzie w województwie łódzkim oraz wielkopolskim. Średnia prędkość wyniesie od 20 do 35 km/h, w porywach będzie osiągać 80 km/h.

Te wszystkie alarmy obowiązują w woj. zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim do godziny 20, a w woj. warmińsko-mazurskim, mazowieckim i podlaskim do godziny 21. W woj. łódzkim i wielkopolskim komunikaty będą aktualne od godz. 11, a wygasną o 18.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kolejne żółte strefy pojawiają się na mapie.

RCB radzi, co robić podczas burzy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Media dotarły do sąsiadów Wałęsy. Zdradzili jego sekrety, wszystko ujawnili
  2. Co się dzieje z Moniką Olejnik? Wbiła szpile TVP, mówi o „wolnych mediach”, nagranie obiegło sieć
  3. Dramatyczny wpis brata Magdy Gessler. Jego słowa są wstrząsające. Co się stało?
  4. Ministerstwo infrastruktury poinformowało o obostrzeniach w podróżowaniu. Polaków czekają kolejne zakazy
  5. Gwiazda „Kryminalnych” powraca w wielkim stylu. Jej odważne zdjęcie rozgrzało fanów, co za ciało
  6. Kawa z mlekiem czy cukrem, a może mała czarna bez dodatków? Tylko 1 jest dobra dla Twojego zdrowia

Źródło: rcb.gov.pl, twitter.com, tvnmeteo.tvn24.pl

 

Poprzedni artykułKaty Perry urodziła. Znamy płeć i imię dziecka piosenkarki i Orlando Blooma
Następny artykułNagła zmiana decyzji władz. Dzieci nie pójdą do szkoły od 1 września. Znamy nową datę rozpoczęcie roku szkolnego, sanepid potwierdził
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl