Pogoda niejednokrotnie potrafi nas zaskakiwać na różny sposób. W Polsce coraz częściej zdarza się, że zima w ogóle nie nadchodzi, a śnieg oglądamy dopiero w później fazie czwartej pory roku. Meteorolodzy poinformowali, że już wkrótce pogoda zmieni się diametralnie, a nad nasz kraj nadciąga fala upałów. 

Już wkrótce możemy spodziewać się zmiany pogody. Do Polski nadciąga fala gorąca. Jeśli przewidywania meteorologów się sprawdzą, to kurtki jesienne będzie można odłożyć z powrotem do szaf. Na wysokie temperatury nie przyjdzie nam długo czekać.

Pogoda ulegnie zmianie. Nadciąga fala upałów

Wedle doniesień portalu informacyjnego wiadomosci.radiozet.pl, już od najbliższego wtorku tj. 29 września możemy spodziewać się delikatnej podwyżki temperatury. Jednak to dopiero cisza przed prawdziwą burzą. W pierwszy weekend października termometry mogą wskazać nawet do 26 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że północno-zachodnia i południowo-wschodnia część Europy znajdą się pod wpływem niżów, a ich ośrodki znajdą się w rejonach Islandii oraz Morza Czarnego z układami frontów atmosferycznych.

Na zachodnich i wschodnich częściach kontynentu pogoda będzie kształtowana przez wyże. Jak podaje portal wiadomosci.radiozet.pl Polska znajdzie się w zasięgu obszernego niżu nadchodzącego znad Bałkanów oraz wejdzie w strefę frontu okluzji. Na zachodzie kraju można spodziewać się niższych temperatur spowodowanych chłodnym powietrzem polarnym morskim, natomiast wschód zostanie objęty nieco cieplejszym i wilgotniejszym powietrzem, także polarnym morskim.

  1. Zbulwersowana Danuta Martyniuk zapłonęła gniewem. Poniżyła byłą synową w najgorszy sposób, cios poniżej pasa
  2. Emerytura dodatkowa dla konkretnej grupy społecznej. Nie tylko dla 100-latków, poznaj szczegóły
  3. Właśnie przekazali informację. Od 30 września obowiązuje nowy zakaz, Polacy będą zdruzgotani

Prognoza na wtorek

Portal wiadomosci.radiozet.pl podał pogodę na dzień jutrzejszy. Możemy spodziewać się dużych zachmurzeń w całym kraju. Jedynie na północy pojawią się większe przejaśnienia. Opady wystąpią okresowo na większości obszarów Polski, jedynie na krańcu północnym deszcz ustąpi. Na południu opady osiągną poziom umiarkowany.

W Wysokich Tatrach wystąpią opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Łączną sumę opadów na południu kraju prognozuje się w okolicach 15 mm. Maksymalna temperatura wyniesie od 13 stopni Celsjusza na południu kraju do 18,19 w na północnym-wschodzie i północy. Na obszarach górskich temperatura będzie wahać się w okolicach od 10 do 12 stopni Celsjusza.

Cieszycie się z powrotu wyższych temperatur?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

pogoda
fot. unsplash.com/chuttersnap

Nad Polskę nadciąga fala upałów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramatyczne sceny w szkole, na miejscu karetki i policja. 16-latka rzuciła się z nożami na koleżanki, są ranni
  2. Udawali, że zbierają grzyby. Prawda była zupełnie inna. Nie mieści się w głowie
  3. Lekarz spojrzał na jej język i zamarł. Prawda okazała się dramatyczna, teraz Anna walczy o życie
  4. Poszedł do szkoły po dziecko i przeżył wstrząs. Kiedy zobaczył nauczycielkę, natychmiast wezwano policję
  5. Sprawdziła pracę domową syna i zamarła. Zadała mu tylko jedno pytanie, po chwili kolana się pod nią ugięły
  6. Nie wszystkie jadalne grzyby są zdrowe. Specjaliści nie mają złudzeń – całkiem bezpieczne będą jedynie 4 gatunki

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułPremier Morawiecki przekazał pilny komunikat. Dotyczy tysięcy Polaków, mamy dobrą wiadomość
Następny artykułBarbara Kurdej-Szatan pokazała się kilka dni po porodzie. Wielkie brawa za odwagę, nic nie ukryła
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl