Pogoda nas nie rozpieszcza. Jak się okazuje, tegoroczny maj był najzimniejszy od 1991 roku, a to jedynie przedsmak tego, co może czekać nas w nas w przyszłych miesiącach. Takiej sytuacji atmosferycznej, jaka ma wystąpić latem, nie widzieliśmy od kilkunastu lat – zapowiadają synoptycy z portalu Twoja Pogoda. Wszystko wskazuje na to, że w te wakacje możemy zapomnieć o upałach.
 
Tej wiosny pogoda pozostawia nam wiele do życzenia, niestety jak zapowiadają synoptycy, nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała odmienić się latem. Przymrozki, opadu śniegu i anomalie, które pojawiły się w maju, niosą za sobą spore konsekwencje. Również gospodarcze.
 
 
 
Prognoza pogody na lato 2020
 
Choć ubiegłe lata należały do wyjątkowo upalnych, w tym roku sytuacja ma się odwrócić, a najzimniejszy od 29 lat maj to jedynie zapowiedź tego, co czeka nas w najbliższych miesiącach. Czym pogoda zaskoczy nas te wakacje? O temperaturze powyżej 25 stopni możemy jedynie pomarzyć.
 
 

– Po tak długiej serii ciepłych, bardzo ciepłych, a nawet ekstremalnie ciepłych wakacji, musi nastąpić odreagowanie i wszystko wskazuje na to, że przyjdzie nam je przeżyć już w nadchodzących miesiącach, które będą dużo chłodniejsze od tych z poprzednich lat – inforumują synoptycy z portalu Twoja Pogoda.

– Jednak chłody oznaczają w tym przypadku temperatury oscylujące w pobliżu normy wieloletniej, która dla najcieplejszej pory dnia, w zależności od regionu kraju, wynosi od 20 do 24 stopni – donoszą.

Jak się okazuje, kiepska majowa pogoda wpłynęła również na naszą kieszeń. Jak?
 
  1. Ślub Mikołaja Roznerskiego i Adrianny Kalskiej. Do mediów właśnie trafiła radosna nowina
  2. Ważny komunikat MSZ. Nagła zmiana w ostatniej chwili, wielu Polaków odetchnie z ulgą
  3. Agata Duda, Maria Kaczyńska, a może Jolanta Kwaśniewska? Która pierwsza dama była twoją ulubioną?

Pogoda a ceny w sklepach

W maju pogoda była dość kapryśna. Nocami i porankami wciąż wracały przymrozki, a w niektórych rejonach kraju odnotowano opady śniegu. Jak się okazuje, takie anomalie odbiły się na naszym portfelu, gdyż zniszczyły uprawy warzyw i owoców, przez co ceny żywności zaczęły wzrastać.

Niestety, sytuacja będzie nam towarzyszyć jeszcze przez pewien czas i nic nie wskazuje na to, by pogoda miała ulec zmianie. Jak zapowiadają synoptycy, latem możemy spodziewać się burz z gradem, mocnych porywów wiatru i nagłych, obfitych opadów, które będą pojawiać się po długim okresie suszy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

pogoda
fot. unsplash.com/Daoudi Aissa

Pogoda nas nie rozpieszcza i jak mówią synoptycy, w najbliższych miesiącach nie ma co liczyć na jej poprawę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
  2. Linie lotnicze idą na wojnę cenową. Także tanie. Bardzo popularny przewoźnik zapowiada obniżki cen o połowę
  3. Wyższe oceny na koniec roku dla każdego ucznia w kraju? ”Żeby mieli promocję do następnej klasy”
  4. Monika Miller zmniejszyła biust o kilka rozmiarów. Wnuczka Millera pokazała zdjęcie
  5. Kilka lat przed śmiercią Paweł Królikowski zwierzył się księdzu. Łzy same napływają do oczu
  6. Rząd ogłasza nową epidemię. Wirus powrócił do DRK, nie żyją już 4 osoby

źródło: twojapogoda.pl

Poprzedni artykułSyn Zenka Martyniuka cały we łzach. Nie jest dobrze, co powiedzą rodzice?
Następny artykułKot cię gryzie? Fatalny znak, każdy właściciel powinien wiedzieć, co oznacza
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.