Pogoda na weekend nie rozpieszcza. W sobotę na przeważającym obszarze kraju mogą wystąpić burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Jak czytamy na tvp.info, w przyszłym tygodniu będzie coraz cieplej, a do Polski wkroczy fala afrykańskich upałów. Temperatury mogą sięgać nawet do 33 stopni Celsjusza. Weekend zapowiada się nieco inaczej. Poniżej szczegóły.

Pogoda na weekend

Ostrzeżenia IMGW obowiązują na znacznym obszarze Polski, z wyjątkiem następujących województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i północnej części woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego.

Wiatr może osiągnąć nawet 80 km/godz, a burz z gradem możemy spodziewać się w zachodnich i centralnych częściach kraju w godzinach 12:00–21:00. To właśnie od godziny 12 w sobotę obowiązują alerty.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

W niedzielę synoptycy spodziewają się przelotnych opadów deszczu, we wschodniej części kraju mogą pojawić się burze. Termometry pokażą do 20 stopni Celsjusza.

Zobacz zdjęcie:

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: tvp.info, IMGW, onet.pl
 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.