Pogodynka to rola, która cieszy się często sympatią widzów. Ta gwiazda TVP zyskała popularność jako pogodynka, ale sława nie uchroniła jej przed śmiercią w zapomnieniu. Nikomu nie powiedziała o swojej chorobie. Jak odeszła słynna pogodynka?

Każda pogodynka TVP ma szansę stać się gwiazdą, gdy co wieczór oglądają ją miliony Polaków. Tej prezenterce zdecydowanie udało się ją wykorzystać i uzyskać sympatię widzów. Niestety zmarła w zapomnieniu i nikt nie wiedział o jej bardzo ciężkiej chorobie. Co się z nią działo w ostatnim okresie życia po zakończeniu kariery w telewizji? 

Słynna pogodynka odeszła w zapomnieniu

Lucyna Grobicka była zwana Mgiełką, kontynuując tradycję nadawania przydomków prezenterom po legendarnych Wicherku i Chmurce. Zniknęła nagle z telewizji w 2002 roku. Sama złożyła wypowiedzenia na Woronicza i już nie pojawiała się na ekranie. 

W ostatnich latach swojego życia zakończyła karierę jako pogodynka i pracowała w dziale handlowym Ambasady Brazylii w Polsce. Nie udzielała już mediom żadnych wypowiedzi. 

O jej śmierci poinformował tygodnik Rewia. Po pewnym czasie rzuciła pracę w ambasadzie, przestała opuszczać swój dom i odbierać telefon. Nikomu nie powiedziała o swojej ciężkiej chorobie. Zmarła 6 grudnia 2013 roku w samotności i zapomnieniu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

pogodynka
screen programu TVP

Kim była Lucyna Grobicka?

Lucyna Grobicka była słynną pogodynką. Pierwszy raz na ekranie pojawiła się w 1985 roku jako 22-latka i studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Wygrała konkurs organizowany przez TVP na prezenterkę pogody.

W TVP pracowała przez 20 lat i była jedną z pogodynek, które wiedziały, o czym mówią i znały się na temacie. Lucyna Grobicka miała również ciekawą przeszłość. Urodziła się w Urugwaju, potem mieszkała na Kubie, w Argentynie i Brazylii. Znała doskonale hiszpański i cztery inne języki.

Po latach pracy jako pogodynka usunęła się w cień. Zmarła w 2013 roku i została pochowana na Cmentarzu Południowym w Warszawie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pogodynka
screen programu TVP

Słynna pogodynka zmarła w zapomnieniu.

pogodynka
fot. nekrologi.wyborcza.pl

Pogodynka Lucyna Grobicka zmarła po długiej walce z chorobą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Biedronka rusza ze sprzedażą innowacyjnej technologii. Wielu stałych klientów może się zdziwić
  2. Beata Tyszkiewicz: „Wstaję papierosek, pierwsza kawka”. Opowiedziała również o swoich przyjaciółkach
  3. Gwiazda „Plebanii” planowała ślub z partnerem po 35 wspólnych latach. Media donoszą, że mężczyzna zdradził ją z 40 lat młodszą Rosjanką
  4. Pola Raksa od lat nie jest aktorką. Gdy dowiecie się co teraz robi, polecą łzy
  5. Pamiętacie 11-letnią Georginię Tarasiuk z „Szansy na sukces”? Wyrosła na piękną kobietę
  6. Mąż oskarżył ją o tak okrutne rzeczy, że zabierze się za nią prokuratura. Wstrząsające doniesienia o gwieździe „Na Wspólnej”, Sylwii Gliwie
  7. Drugiego dnia po śmierci żony otworzył jej szafę. Dotarło do niego co znalazł i nie mógł przestać płakać

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.