Pogrzeb to uroczysta i podniosła ceremonia. Wszyscy bliscy chcą w odpowiedni sposób pożegnać ukochaną osobę i tym samym złożyć wyrazy szacunku zmarłemu. Niestety tym razem mieszkańcy Jasionówki nie mieli tego przywileju. Wszystko za sprawą jednego telefonu.

Rodzina zmarłej 75-latki nie tak wyobrażała sobie pogrzeb bliskiej im osoby. W czasie uroczystego ostatniego pożegnania w domu kobiety niespodziewanie zadzwonił telefon. Po jego odebraniu wszystko się zmieniło. Krewni nie kryją swojego oburzenia i zmartwienia.

Oburzający telefon: pogrzeb odwołany

Rodzina 75-latki w czasie ostatniego pożegnania odebrała nagły telefon. Okazało się, że dzwonił lekarz zmarłej. Miał im do przekazania zaskakujące i niepokojące informacje.

Medyk kazał im natychmiast zamknąć trumnę kobiety i wyprosić wszystkich żałobników z pomieszczenia. Okazało się, że kobieta była nosicielem groźnego koronawirusa. 75-latka miała wcześniej robione testy na obecność Covid-19 jednak wynik wyszedł negatywny. Jak się później okazało, doszło do pomyłki.

  1. Niewiarygodne sceny nad polskim morzem. Wszystko na plaży i oczach plażowiczów
  2. Pół kraju z pomarańczowymi alertami, trzeba mieć się na baczności. Polki i Polacy powinni być specjalnie przygotowani

Pomyłka sanepidu przyczyną wielkiego nieszczęścia

Jak donosi portal fakt.pl, zanim kobieta zmarła, spędziła dwa dni w szpitalu, gdzie przeszła wiele badań. Jednym z nich był test na obecność koronawirusa, ponieważ pacjentka miała kontakt z osobą zarażoną. Jednak wtedy wynik wyszedł negatywny. Na jego podstawie wydano rodzinie akt zgonu oraz ciało.

W czasie uroczystości rodzina została poinformowana o pomyłce, do której doszło w sanepidzie. Finalnie okazało się, że kobieta jednak była nosicielem Covid-19. Dlatego lekarz natychmiast kazał zamknąć trumnę, a obecnych żałobników wysłał na przymusową kwarantannę.

Cała sytuacja wywołała oburzenie wśród rodziny, ponieważ nie mogli wyprawić zmarłej godnego pogrzebu.

— Mama została pochowana bez obecności bliskich. Bez poświęcenia trumny. Po prostu spadła w dół i została przysypana piachem. To takie upokarzające i bolesne — czytamy na portalu fakt.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pogrzeb
fot. pexels.com/Gustavo Fring

Sanepid do tej pory nie odniósł się do popełnionej pomyłki.

pogrzeb
fot. pixabay.com/carolynabooth

Rodzina nie miała okazji uczestniczyć w pogrzebie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy milczeli o jednym nowym zakazie. Minister się wygadała, wejdzie w tym tygodniu w trybie natychmiastowym
  2. Od września ogromna zmiana dla Polaków. Eksperci nie mają wątpliwości, aż 41 proc. z nas
  3. Lidl rozdaje 1000 złotych. Wystarczy zrobić jedną, bardzo prostą rzecz
  4. Adam: „Każdy facet chce mieć tzw. żonę-idiotkę. Takie są najlepsze na życie”
  5. Ogromne współczucie. Niech się pani trzyma pani Magdo

Źródła: fakt.pl, pacjenci.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl