Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Piotra Świąca, dziennikarza TVP Gdańsk. Rodzina zapowiedziała, że na miejscu pojawią się również zbierający datki wolontariusze ze wspomaganego przez reportera hospicjum. Uroczystość będzie można również oglądać na antenie TVP 3.

Piotr Świąc zginął w wypadku samochodowym. Jego auto zderzyło się czołowo ze zjeżdżającym z drogi samochodem z naprzeciwka.

Pogrzeb Piotra Świąta – wszystko już wiadomo

Piotr Świąc był wieloletnim pracownikiem TVP Gdańsk. Przez lata starał się w etyczny sposób dostarczać swoim widzom wiadomości z regionu. Gdyby nie straszliwy wypadek, zapewne robiłby to po dziś dzień.

Dziennikarz zginął 5 marca w wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach spowodowanym przez jadącego z naprzeciwka 23-letniego mężczyznę, którego auto zaczęło nagle i bez jakiejkolwiek przyczyny zjeżdżać na przeciwległy pas. Doszło do czołowego zderzenia samochodów. Obaj kierowcy zginęli.

O terminie pogrzebu swojego dziennikarza poinformowała TVP Gdańsk.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W imieniu pogrążonej w żałobie Rodziny tragicznie zmarłego dziennikarza Piotra Świąca, a także pracowników i współpracowników TVP3 Gdańsk, przekazujemy informacje na temat uroczystości pogrzebowych – rozpoczęli wpis.

Msza żałobna ma odbyć się 13 marca 2021 roku o godz. 11.30 w Archikatedrze Oliwskiej. Następnie ceremonia wyruszy na Cmentarz Centralny Srebrzysko w Gdańsku.

Rodzina prosi o datki na hospicjum

TVP Gdańsk podało również, że należy zwrócić szczególną uwagę na to, że pomiędzy alejkami na cmentarzu jest bardzo ciasno. Proszono, by ustawiać się w alejce, nie zaś przy samym grobie.

Telewizja poinformowała również, że będzie transmitowała ostatnie pożegnanie swojego pracownika na oficjalnym kanale TVP 3 na Facebooku.

Ponieważ śp. Piotr Świąc aktywnie wspierał działalność Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku, w porozumieniu z Hospicjum i Rodziną, na Cmentarzu Srebrzysko obecni będą wolontariusze, którzy zbierać będą dobrowolne datki. Zachęcamy do tego, by – zamiast kupować kwiaty – wesprzeć działalność Hospicjum – dodano w opisie wydarzenia.

Ze względu na pandemię proszono również o zachowanie dystansu pomiędzy żałobnikami i zakładanie masek. Nie warto, żeby pogrzeb miał stać się miejscem kolejnych tragedii.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [se.pl]