Pogrzeb Jerzego Gruzy odbił się szerokim echem. Podczas jego ostatniej drogi towarzyszyła mu cała plejada polskich gwiazd. Wiadomość o śmierci tak niezwykłego, wybitnego artysty, to ogromna starta.
21 lutego o godzinie 11.00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie, odbył się pogrzeb Jerzego Gruzy. Znanego reżysera i scenarzystę, żegnali bliscy i przyjaciele, a także cała plejada gwiazd.

Nie żyje Jerzy Gruza

Jerzy Gruza zmarł 16 lutego, w nocy z sobotę na niedzielę. Do tej pory, nie ujawniono przyczyn tragedii. Smutną wiadomość potwierdziło Stowarzyszenie Filmowców Polskich, które na swoich mediach społecznościowych pożegnało wybitnego reżysera, oraz podało informację dotyczącą pogrzebu. Jerzy Gruza zmarł w wieku 87 lat.

Kim był Jerzy Gruza? Jerzy Gruza był żywą legendą polskiej telewizji i jednym z najbardziej utalentowanych reżyserów i scenarzystów. Mężczyzna wyreżyserował wiele przedstawień Teatru Telewizji oraz popularnych seriali jak Wojna Domowa czy Czterdziestolatek. Kiedy w 1983 został dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni, odpowiadał za największe przeboje nadmorskiej sceny. Skrzypek na dachu, Jesus Christ Superstar, Les Miserables czy Człowiek z La Manchy to tylko nieliczne wyreżyserowanego przez niego dzieła.

  1. Małgorzata Kożuchowska nie miała grać w „Rodzince.pl”. Chciano inną aktorkę, gwiazdę TVN
  2. Syn Agaty Młynarskiej to ciacho. Gwiazda w końcu pokazała zdjęcie 31-latka
  3. Paweł Królikowski zrezygnował. Dziennikarze dotarli do smutnych szczegółów

Pogrzeb Jerzego Gruzy

Pogrzeb Jerzego Gruzy odbył się w dniu dzisiejszym, o godzinie 11. Po mszy, spod Placu Teatralnego w Warszawie, udano się na cmentarz Powązki Wojskowe, gdzie o godzinie 13.00 spod bram głównego cmentarza wyruszył kondukt pogrzebowy do grobu w Alei Zasłużonych.

Wirtuoza polskiego kina i sceny teatralnej żegnały licznie przybyłe gwiazdy. Tomasz Ziółkowski, Monika Olejnik, Grażyna Torbicka, Michał Ogórek, Anna Seniuk, Hanna Bakuła, Jerzy Iwaszkiewicz, Olga Lipińska, Michał Kwieciński, Daniel Olbrychski, Jacek Borcuch, Ryszard Kalisz, Allan Starski, Krystyna Kołodziejczyk czy Krystyna Morgenstern to tylko nieliczni, którzy tego dnia przyszli oddać ostatni ukłon wybitnemu reżyserowi.

Jerzy Gruza bardzo angażował się w sprawy środowiska filmowego. W 2017 roku otrzymał Platynowe Lwy za całokształt twórczości.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pogrzeb
Kadr z Filmu 40-LATEK. 20 LAT PÓŹNIEJ. FilmPolski

Jerzy Gruza odpowiada za takie kultowe dzieła jak Czterdziestolatek.

pogrzeb
@legalnakultura, Instagram

Wybitny mężczyzna był prawdziwym autorytetem. Nic dziwnego, że żegnają go tłumy.

pogrzeb
@mediashots.pl, Instagram

Dzięki swojej twórczości niezwykły reżyser będzie żyć wiecznie w pamięci aktorów i widzów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  2. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
  3. Sprzedał swój telefon i zapomniał wykasować nagrań. Wiadomo, co ojczym robił 6-letniemu chłopcu
  4. Ogłoszenie o pracę wywołało prawdziwą burzę. Wymagania ciągną się w nieskończoność, a pensja? Głodowa
  5. Kamera w pokoju dziecka uchwyciła, co robi pies z malutkim chłopcem. Rodzice nie mogli uwierzyć
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.