Lelum.pl > Nowości > Pogrzeb druhów Karoliny i Łukasza. Poruszające doniesienia
Martyna Pałka
Martyna Pałka 19.09.2023 10:18

Pogrzeb druhów Karoliny i Łukasza. Poruszające doniesienia

Pogrzeb druhów Karoliny i Łukasza
Pogrzeb druhów Karoliny i Łukasza, fot. Canva; Facebook/OSP Żukowo

Tragiczna śmierć dwóch młodych druhów wstrząsnęła całą Polską. 24-letni Łukasz i jego młodsza o trzy lata kuzynka Karolina zginęli w wypadku samochodowym, gdy wraz z innymi strażakami pędzili na pomoc. Teraz przekazano szczegóły ostatniego pożegnania zmarłych.

Tragiczna śmierć druhów Karoliny i Łukasza

Wiadomość o dramatycznym wypadku samochodowym, który miał miejsce w nocy z 15 na 16 września 2023 roku w okolicach Żukowa, wywołała niemałe poruszenie w mediach. Piątka strażaków jechała na pomoc rannym w wyniku zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. 

Niestety, podczas drogi doszło do tragicznego wypadku samochodowego, w wyniku którego zmarło dwoje pasażerów - 21-letnia Karolina oraz 24-letni Łukasz. Pozostała trójka strażaków została ranna, a dwoje z nich wylądowało w szpitalu. O szczegółach poinformowała komendant Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP

Wyciekły SMS-y tajemniczego męża Agnieszki Chylińskiej do jej menadżerki. Treść powala

Druhowie Karolina i Łukasz zostali pożegnani przez całą Polskę

Kuzynostwo było ogromnymi pasjonatami swojego zawodu, a swoje pierwsze kroki w tej branży stawiali, będąc jeszcze nastolatkami. Ogromne poświęcenie i tragiczna śmierć młodych druhów została uhonorowana przez wszystkie krajowe jednostki Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

W piątek o godzinie 18 w całej Polsce rozbrzmiał sygnał dźwiękowy. Za jego pomocą oddano hołd zmarłym Karolinie i Łukaszowi. Kuzynostwo uhonorowano również minutą ciszy.

We wszystkich jednostkach PSP i OSP, włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc do zdarzenia. Cześć Ich pamięci! - nawoływała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Wiemy, kiedy odbędzie się pogrzeb druhów Karoliny i Łukasza z Żukowa

Teraz na oficjalnym profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie na Facebooku poinformowano o terminie pogrzebu druhów. Uroczysta msza święta, w której ostatni raz pożegnamy 21-letnią Karolinę oraz 24-letniego Łukasza odbędzie się w środę 20 września 2023 roku o godzinie 11:00 w Kościele Parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie, przy ulicy Faustyny 1.

Ostatnie pożegnanie druhny Karoliny i druha Łukasza rozpocznie się o godzinie 11 od Mszy Świętej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie. Następnie ciała druhów zostaną złożone do grobów na miejscowym cmentarzu