Portal WP Wiadomości przekazał wypowiedź ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na temat możliwości pojawienia się konieczności podania trzeciej dawki szczepionki. Jak twierdzi, nie jest to sprawa przesądzona, ale również niezamknięta. To wszystko ma związek z pojawiającymi się nowymi wariantami koronawirusa.

Władze w dalszym ciągu nie wykluczają wprowadzenia konieczności zaszczepienia się trzecią dawką, jednak będzie to zależeć od rozwoju sytuacji pandemicznej.

Konieczna będzie trzecia dawka szczepienia?

Według Adama Niedzielskiego obecnie w wielu europejskich krajach trwają debaty na temat możliwości wprowadzenia takiego rozwiązania, jednak nie zapadła jeszcze żadna konkretna decyzja.

Od dłuższego czasu eksperci wypowiadają się na temat pojawiania się nowych wariantów koronawirusa, które, jak twierdzą, stanowią obecnie największe zagrożenie. Co na ten temat sądzi Adam Niedzielski?

– Ta dyskusja toczy się również z producentami, którzy na razie przedstawiają nam pewne możliwości wykorzystania właśnie trzeciej dawki jako elementu wzmacniającego odporność w kierunku konkretnych nowych mutacji – cytuje słowa ministra zdrowia portal WP Wiadomości.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Sprawa w dalszym ciągu pozostaje otwarta, jednak nie wiadomo kiedy może zapaść ewentualna ostateczna taka decyzja. W ciągu ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia odnotowało 241 nowych zakażeń COVID-19. 62 osoby zmarły.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Katarzyna Skrzynecka wraz z mężem przekazali cudowne wieści. Chodzi o rocznicę ich ślubu
  2. Kobieta stwierdziła, że za 200 zł zrobi wszystko. Mężczyzna poprosił ją o rozładowanie tira
  3. Wiktoria Gąsiewska ze swoim chłopakiem Adamem Zdrójkowskim przekazali cudowne wieści. Ich wspólne romantyczne zdjęcie trafiło do sieci

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl