Ten gość z pewnością zostanie zapamiętany w studio TVP. Z zakrytą twarzą i w obszernym skafandrze wyglądał nieco komicznie, kiedy zasiadł na kanapie w śniadaniówce „Pytanie na śniadanie”. Temat był jednak niezwykle poważny, poruszono temat śmiertelnego niebezpieczeństwa. 

Czwartkowe „Pytanie na śniadanie” prowadził duet Kammel-Krzan, który dopiero co powrócił na wizję po niemal miesięcznej przerwie. Na „dzień dobry” musieli poprowadzić rozmowę na bardzo przykry temat. Już we wprowadzeniu przytoczyli niedawną tragedię.

W studio TVP pojawiła się nietypowa para gości. Przedstawiając eksperta Tomasz Kammel aż nie mógł się powstrzymać od żartobliwej uwagi. I nic dziwnego, ponieważ jego strój zdecydowanie rzucał się w oczy, a widzowie w pierwszej chwili nie mogli nawet dostrzec jego twarzy.

„Pytanie na śniadanie”: Gość wszedł do studia TVP w nietypowym stroju. Kammel od razu zareagował

W dzisiejszym „Pytaniu na śniadanie” poruszono temat przykrego zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Czekanowo. 49-latek zmarł po tym, jak samodzielnie próbował usunąć gniazdo os. Został zaatakowany przez rozwścieczone insekty i dotkliwie pożądlony. Mimo resuscytacji nie udało się go uratować.

W studio TVP powitano Monikę — matka dwójki dzieci zmaga się z alergią, która nieraz już omal nie doprowadziła do tragedii. Bohaterka podkreślała, jak ważna jest edukacja w zakresie udzielania pomocy w przypadku, kiedy dochodzi do ataku.

Nie kryliśmy zdumienia i podziwu, kiedy opowiadała o tym, jak została uratowana przez swojego 4-letniego syna, który w krytycznej sytuacji zrobił nieprzytomnej matce zastrzyk z adrenaliny i wezwał pomoc. Gościni przyznała, że zarówno on, jak i jego siostra od małego byli uczeni, jak reagować w przypadku, gdyby ktoś został użądlony przez osę.

Jednak uwaga wszystkich skoncentrowana była na osobliwej postaci, która zasiadła obok. W obszernym, białym skafandrze i kapturze z siateczkową przyłbicą wydawał się „niepasującym elementem” na tle letniego, plenerowego planu „Pytania na śniadanie”. Przedstawiając go, Tomasz Kammel wprost wyraził podziw.

W kostiumie typu „Houston mamy problem”… Nie no, spektakularny jest ten kostium, naprawdę — Adam Nelec, ekspert, który gniazda os i szerszeni usuwa i to jest jego codzienne narzędzie pracy, ten ochronny kostium– zapowiedział.

Specjalista opowiadał o trudach i niebezpieczeństwach swojego zawodu i zaapelował do wszystkich, aby nie próbowali na własną rękę usuwać gniazd, zwłaszcza należących do tak niebezpiecznych gatunków.

Pytanie na śniadanie TVP
fot. kadr z programu „Pytanie na śniadanie”
Pytanie na śniadanie TVP
fot. kadr z programu „Pytanie na śniadanie”
Pytanie na śniadanie TVP
fot. kadr z programu „Pytanie na śniadanie”
Pytanie na śniadanie TVP
fot. kadr z programu „Pytanie na śniadanie”

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Pytanie na śniadanie”. Jeden z prowadzących przeszedł spektakularną przemianę. Wygląda jak Ryan Gosling?
  2. Tak się bawi Majka Jeżowska. Wypasione wakacje w gronie słynnych polskich gwiazd
  3. Tym razem Małgorzata Kożuchowska przeholowała. Tak zadała szyku, że przebiła francuskie ikony

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl