Program Polsatu „Nasz nowy dom” miał premierę w 2013 roku. Od tego czasu jego prowadząca Katarzyna Dowbor remontuje domy Polaków, którzy znaleźli się w skrajnie złej sytuacji mieszkaniowej. Jak jeden z lokali wygląda po latach?

Serial doczekał się już osiemnastu sezonów. Przez ten czas wyemitowano niemal 300 odcinków, a co za tym idzie – pomoc była możliwa naprawdę sporej grupie ludzi. Niektóre odcinki wzbudzają naprawdę silne emocje.

„Nasz nowy dom”: jak po latach wygląda lokal, który ratowała Katarzyna Dowbor?

Większość rodzin, jakim pomaga zespół Dowbor, znajduje się nie tylko w złej sytuacji mieszkaniowej, ale i finansowej, a często nawet zdrowotnej. Każda historia jest inna, jednak wszystkie są równie poruszające.

Na kanale Polsat Cafe emitowny jest program „Bogate dzieciaki bez kasy”, w którym dzieci z zamożnych rodzin na jakiś czas przenoszą się do zdecydowanie uboższych osób, by zaznać prawdziwego życia. Dziennikarze stacji porozmawiali przy okazji z jedną z rodzin, która otrzymała dom od Telewizji Polsat.

Zanim przyjechała ekipa „NND”, mieszkaliśmy w drewnianym, stuletnim domu. Ja byłam przerażona. Był w tak złym stanie, że okazało się, że nie nadaje się do remontu – słyszymy wypowiedź uczestniczki programu.

Na szczęście okazało się, że do remontu nadaje się dom po bracie kobiety. Ekipa programu zrobiła „z małej szopki – pałac” jak określa to rozmówczyni dziennikarzy. Mieszka w nim teraz cała rodzina razem z babcią i dziećmi.

Po drewnianej „szopie” nie zostało wspomnienie. Rodzina z ogromną troską dba o posesję, a wyremontowane wnętrza wypełniła miłością, nadając im przytulny klimat. Szczęście jego mieszkańców jest naprawdę wzruszające.

Chłopiec, który odwiedził z rodziną, spytał, czy remont naprawdę trwał 5 dni, a kiedy usłyszał potwierdzenie, powiedział nie kryjąc ogromnego zdziwienia i podziwu: „To jest aż niemożliwe!”.

Ale tak jest, wiem, nikt nie wierzy – odpowiedziała kobieta, przywołując miłe wspomnienia. „Super, naprawdę” usłyszała w odpowiedzi.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Rolnik szuka żony”: Marta Paszkin na ostatniej prostej przed porodem. Próbuje go przyspieszyć
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Kasia Cichopek pokazała, w czym wystąpi na Festiwalu w Opolu. Kurzajewski będzie pod zachwycony