Pola Raksa: młoda gwiazda wyglądała przeuroczo! Jedna z najpiękniejszych polskich aktorek wszech czasów od zawsze zachwycała urodą. Jej wyjątkowo piękna twarz zapadała wszystkim widzom Czterech pancernych głęboko w pamięć. Jeszcze zanim stała się wielką gwiazdą, Pola Raksa powalała wyglądem. Zdjęcia nastoletniej aktorki robią wrażenie!

Pola Raksa do tej pory uważana jest za jedną z najpiękniejszych aktorek w Polsce. Dziś już 79-letnia gwiazda nadal zachwyca. Jej uroda zdaje się po prostu nie przemijać! Kochała się w niej cała Polska: chłopcy marzyli o pięknej aktorce, a dziewczyny chciały wyglądać tak jak ona. Zobaczcie, jak wyglądała gwiazda, zanim stała się sławna. Pola Raksa: młoda aktorka zapierała dech w piersiach!

Pola Raksa: młoda i piękna

Urodzona w Lidzie aktorka, stała się sławna na całą Polskę właściwie przypadkiem. Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim, kiedy w barze mlecznym wypatrzył ją fotograf pewnego magazynu dla młodzieży. Zachwycony jej urodą, namówił ją na zdjęcie, które znalazło się na okładce czasopisma Dookoła Świata. Dzięki temu zwróciła uwagę reżyserki Marii Kaniewskiej, która zdecydowała się obsadzić Polę w swoim filmie Szatan z siódmej klasy. Był to filmowy debiut gwiazdy, po którym dostała sporą rolę w filmie Rzeczywistość. Wtedy poczuła, że aktorstwo jest jej pisane: rzuciła polonistykę i zaczęła studia na Łódzkiej Filmówce.

Olśniewająca uroda

Marzenie wszystkich mężczyzn i obiekt zazdrości kobiet – Pola Raksa od zawsze olśniewała pięknem. Nic więc dziwnego, że wszyscy o niej marzyli – przyznał się do tego między innymi Daniel Olbrychski:

– Gdy na plan weszła dziewczyna młodziutka, w białej sukni, Wajda powiedział: „Chcę, żebyście się poznali. Chyba nie muszę, panie Danielu, przedstawiać panu pani Poli”. Nie musiał, bo ja się w niej kochałem, jak cała Polska wtedy – opowiada Olbrychski.

Pola Raksa: młoda aktorka oczarowała również nastoletniego Janusza Machulskiego, a kilka lat temu czytelnicy Super Expressu uznali aktorkę za najpiękniejszą z polskich gwiazd – blondynek. Tej twarzy po prostu nie da się zapomnieć!

  1. Jezuita ostro skomentował ślub Kurskiego. Podobnych słów nikt nie mógł przewidzieć, powstała wielka burza
  2. Widok grobu córki Eleni jest smutny. Po 26 latach tak wygląda, nikt się nie spodziewał
  3. Pan młody nagle przerwał ślub. Kazał pannie młodej się odwrócić, kiedy zobaczyła, co działo się za jej plecami, zaczęła płakać

Za jej Poli Raksy twarz…

Pola Raksa: młoda, piękna i zdolna – nic dziwnego, że podbiła serce całego kraju. Tak zjawiskowa uroda nie zdarza się bowiem często, a gwiazda do tej pory olśniewa. Pola Raksa stała się nieśmiertelna nie tylko dzięki roli Marusi: zespół Perfekt również zadbał o to, by nikt o aktorce nie zapomniał. W ich przeboju Autobiografia, zespół zawarł następujące słowa:

– Poróżniła nas
za jej Roli Raksy twarz,
każdy, by się zabić dał – tak śpiewał Grzegorz Markowski w hymnie pokolenia.

Młoda aktorka jak widać, absolutnie wszystkim zapadła w pamięć. Jej nieziemska uroda jest trudna do opisania, aktorka jest po prostu przepiękna. Pola Raksa: młoda gwiazda wyglądała przeuroczo także, zanim stała się sławna! Zobacz zdjęcia młodziutkiej aktorki.

ZOBACZ ZDJĘCIA MŁODEJ POLI RAKSY:

pola raksa: młoda
facebook.com/p.raksa.nieoficjalny.album

Najbardziej kultowa rola aktorki: Marusia z Czterech Pancernych.

pola raksa: młoda
Fot. youtube.com @dawniejvsdzis

Na Polę Raksę czas zdaje się nie działać: aktorka wygląda równie pięknie, co kilkadziesiąt lat temu.

pola raksa: młoda
facebook.com/p.raksa.nieoficjalny.album

Zdjęcia młodej aktorki udowadniają, że Raksa od zawsze była pięknością.

pola raksa: młoda
facebook.com/p.raksa.nieoficjalny.album

Ogromne oczy i gęste, jasne włosy – młoda aktorka wyglądała jak anioł!

pola raksa: młoda
facebook.com/p.raksa.nieoficjalny.album

Nawet na zdjęciu do legitymacji młoda Pola wygląda zjawiskowo!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Smutek Katarzyny Dowbor. Dziennikarka zamartwia się o córkę, każda matka ją zrozumie
  2. 6-latek został zaatakowany, turyści walczyli o jego życie. Tragedia na wakacjach za granicą
  3. Młoda mama zasnęła podczas karmienia. Gdy otworzyła oczy, było już za późno
  4. Kiedy lekarz zobaczył USG, zamarł. Nienarodzone dziecko puszczało bańkę, musiał przekazać matce druzgocącą wiadomość
  5. Niestety, nie żyje Jerzy Pietraszko. Był wybitną jednostką, Polska straciła wielkiego człowieka
  6. Pan młody już czekał przy ołtarzu. Gdy drzwi kościoła się otworzyły odebrało mu mowę, a goście mieli łzy w oczach

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.