Pola Raksa to niekwestionowana ikona polskiego kina. Filmowa Helena de With współpracowała z reżyserami, których dzisiaj określamy mianem najwybitniejszych. Ile lat ma piękna aktorka? Gdzie mieszka Pola Raksa? Kim jest był jej mąż?

Sfera zawodowa i prywatna artystki to świetny materiał na wielostronicową biografię. Piękno oraz ogromny talent gwiazdy otworzył jej drzwi do kariery. Pola Raksa była na szczycie. Co słychać u niej dzisiaj? Czy zobaczymy ją jeszcze na ekranach?

Pola Raksa wiek

Pola, a właściwie Apolonia Raksa urodziła się 14 kwietnia 1941 roku w Lidzie, jednym z białoruskich miast. Tuż po drugiej wojnie światowej, mała dziewczynka wraz ze swoimi rodzicami zamieszkała we Wrocławiu. To tam kilka lat później ukończyła I Liceum Ogólnokształcące. 

Jak Pola Raksa rozpoczęła swoją karierę? 

Pod koniec lat 50. Raksa pojawiła się na okładce tygodnika dla młodzieży zatytułowanego Dookoła Świata. Elektryzująca uroda dziewczyny zwróciła uwagę Marii Kaniewskiej, reżyserki filmu Szatan z siódmej klasy. To tam zadebiutowała aktorka

Jakiś czas później gwiazdę mogliśmy oglądać w filmie Rzeczywistość. Studiująca wtedy polonistykę gwiazda zdecydowała się przerwać naukę na Uniwersytecie Wrocławskim na rzecz  Szkoły Filmowej w Łodzi

W jakich filmach wystąpiła Pola Raksa?

Utalentowana aktorka ma na koncie wiele ról filmowych i serialowych. Do najbardziej charakterystycznych można zaliczyć: Rzeczywistość (1960), Rękopis znaleziony w Saragossie (1964), Popioły (1965), Bicz boży (1966), Zosia (1967), Nic nie stoi na przeszkodzie (1980), Czterej pancerni i pies (1966-1970) oraz Tulipan (1986).

Ostatni film, w którym zagrała Raksa nosił tytuł Uprowadzenie Agaty i pojawił się na ekranach w 1993 roku

Pola Raksa mąż

Dociekliwe media po latach wciąż próbują wyliczać romanse, których bohaterką była Raksa. Choć piękna aktorka miała (i nadal ma!) wielu adoratorów, nigdy nie zaznała długotrwałego szczęścia w miłości. Gdy z początkiem 1966 roku w serialu Czterej pancerni i pies wszyscy doszukiwali się rozkwitu uczucia między Polą Raksą a Januszem Gajosem, gwiazda była wtedy żoną znanego reżysera i scenarzysty- Andrzeja Kostenki.

Ile dzieci ma Pola Raksa? Owocem związku, który trwał sześć lat, jest Marcin Kostenko. O życiu prywatnym mężczyzny próżno szukać szczegółowych informacji. Wiadomo jedynie, że urodził się w 1967 roku i ma na koncie rolę w serialu Przyjaciele

Gdzie mieszka Pola Raksa? 

Obecnie artystka wiedzie spokojne życie w bardzo urokliwej podwarszawskiej mieścinie. Kałuszyn to miejsce, w którym czas płynie zdecydowanie wolniej.

Sąsiedzi gwiazdy określają ją jako niezwykle sympatyczną i uczynną. Choć przez lata uważana była za jedną z najwybitniejszych przedstawicielek polskiego kina, cechuje ją skromność:

 Każdy tu zna Polę Raksę, choćby ze słyszenia. Miła. Cichutka — powiedział portalowi newsweek.pl jeden z mieszkańców.

Jak wygląda Pola Raksa obecnie?

Pomimo tego, iż Raksa zadebiutowała na ekranie ponad 50 lat temu, o jej urodzie nadal można rozprawiać godzinami. Artystka odznacza się klasą i elegancją, których mogłoby jej pozazdrościć wiele młodych kobiet.

Delikatne rysy twarzy i serdeczny uśmiech to jej znaki rozpoznawcze. Prawie 80-letnia aktorka z pewnością wciąż przyciąga uwagę wielu!

Co się dzieje z Polą Raksą? 

Po zakończeniu swojej przygody z filmem Apolonia Raksa oddała się swoim pozostałym pasjom- modzie i sztuce. Tworzyła kostiumy do spektakli oraz pisała do rubryki o modzie w Rzeczypospolitej. Aktorka trzyma się z dala od blasku fleszy i od lat konsekwentnie nie udziela żadnych wywiadów. 

Zobacz zdjęcia:

Pola Raksa
youtube.com/ dawniejvsdzis

Pola Raksa zadebiutowała jeszcze w latach 50., występując na okładce młodzieżowego czasopisma „Dookoła Świata”. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułSzczeniak pilnie potrzebował operacji. Właściciele porzucili go w lesie. Ludzie ruszyli z pomocą!
Następny artykułMichał Szpak jest spokrewniony z polską gwiazdą. Nie uwierzycie, kto to jest
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.