Pola Raksa, jak zaczęła się jej kariera w wieku 19 lat? Legenda polskiego kina wcale nie planowała zostać aktorką. O wszystkim zadecydował przypadek, a wszystko za sprawą jednego zdjęcia!

Początki filmowej kariery Poli Raksy same świetnie nadają się na film! Uważana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek gwiazda rozpoczęła swoją przygodę z kinem przez zupełny przypadek. Gdyby nie jeden szczególny dzień, być może nigdy nie przekonalibyśmy się o talencie, jaki posiada Pola Raksa!

Pola Raksa została aktorką przez przypadek?

Legendarna Marusia z Czterech pancernych emitowanych przez TVP stała się Marusią przez zupełny zbieg okoliczności. Gwiazda nie miała w planach aktorstwa. Większość dzieciństwa spędziła we Wrocławiu, gdzie chodziła do liceum, apo jego ukończeniu wybrała się na studia. Jej kierunek nie był wcale powiązany z aktorstwem – Pola Raksa studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim polonistykę. O tym, że zmieniła kierunek studiów i postawiła na karierę filmową zadecydował jeden przypadek. Jak zaczęła się kariera aktorki?

Początki kariery Poli Raksy

Została zauważona, gdy miała zaledwie 19 lat, a jej plany na życie nie zakładały grywania w filmach. Jak Pola Raksa została gwiazdą? Wszystko za sprawą jednego zdjęcia!

– Wszystko stało się bardzo nagle i bardzo przypadkowo (…). Wracając z uniwersytetu, wstąpiłam z koleżanką do baru mlecznego, do którego nigdy wcześniej nie chodziłam. Posilał się tam akurat fotoreporter Dookoła świata, Barącz, który przyjechał do naszego miasta, by zrobić zdjęcia jakiejś dziewczyny w związku z konkursem Gwiazda tygodnia. No i stało się. Sfotografował mnie – wspomina gwiazda.

Gdy ukazał się numer czasopisma, w którym Pola Raksa wylądowała na okładce, jej kariera wystartowała. Wypatrzyła ją Maria Kaniewska, reżyserka, która szukała obsady do swojego filmu Szatan z siódmej klasy. Uroda młodziutkiej Raksy zapewniła jej rolę w filmie i od tamtej pory regularnie otrzymywała propozycje. Po swoim filmowym debiucie gwiazda postanowiła przerwać studia polonistyczne i rozpoczęła naukę na łódzkiej filmówce. Gdyby nie jeden szczęśliwy przypadek, być może nigdy nie poznalibyśmy Poli Raksy, która dziś uznawana jest za jedną z najbardziej kultowych polskich aktorek!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pola raksa: striptiz
facebook.com/p.raksa.nieoficjalny.album

Pola Raksa dziś uznawana jest za jedną z najlepszych polskich aktorek tamtego pokolenia, jednak gwiazda nigdy nie marzyła o karierze w filmie.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułNastolatka dostała okres na oczach całej klasy. Wtedy jej kolega zrobił coś, czego nigdy nie zapomni
Następny artykułMężczyzna znalazł mikroskopijne pisklę. Po 36 dniach stało się niewiarygodne