Pola Raksa: mąż aktorki niestety nie był przykładem wiernego i kochającego towarzysza życia. Portal film.wp.pl podaje informacje o kilku mężczyznach, którzy pojawili się w życiu gwiazdy, jednak nigdy nie udało jej się zaznać długotrwałego szczęścia w miłości. Dlaczego najpiękniejsza polska aktorka miała takiego pecha do mężczyzn?

Pola Raksa znana jest Polakom z serialu Czterej pancerni i pies jako Marusia. Aktorka w młodości olśniewała urodą i złamała na pewno niejedno serce telewidza. Jej życie miłosne nie było jednak zbyt szczęśliwe – jej mąż wielokrotnie ją zdradzał, a każdy kolejny związek rozpadał się po jakimś czasie. Co sprawiło, że aktorka nie mogła zaznać szczęścia w sferze miłości? Pola Raksa: mąż, kochankowie i romanse gwiazdy do dziś budzą zainteresowanie wiernych fanów aktorki.

Pola Raksa: mąż był zazdrosny?

Telewidzowie w całym kraju z zapałem przyglądali się miłości filmowej Marusi do Janka – Janusza Gajosa – tymczasem Pola Raksa była prywatnie mężatką. Razem ze swoim mężem, Andrzejem Kostenko pracowała wielokrotnie na planach filmowych. Kostenko zajmował się bowiem operatorką, ale był także reżyserem i scenarzystą. Para była praktycznie nierozłączna, a owocem ich miłości był syn, Marcin. Jednak, jak wiadomo z różnych źródeł, Kostenko był o Polę potwornie zazdrosny. Wie o tym między innymi Daniel Olbrychski, który miał okazję z Raksą współpracować na planie Popiołów WajdyOpowiada, że w wyjątkowo namiętnej scenie, którą miał okazję grać z aktorką, przeszkadzał im bez przerwy szwenkier, który później okazał się… świeżo upieczonym mężem Raksy! 

W tych nielicznych scenach, które grałem z Polą Raksą, w kompleksy wprowadzał mnie szwenkier, Andrzej Kostenko. Wydawało mi się, że musi mnie nienawidzić za dobieranie się do jego żony, grałem więc z ogromnym dystansem, choć być może serce chciałoby inaczej – mówił Olbrychski.

Pola Raksa: mąż prawdopodobnie wielokrotnie ją zdradzał

Małżeństwo aktorki nie przetrwało jednak długo. Pola Raksa była żoną Andrzeja Kostenki tylko przez 3 lata. Jak podaje magazyn Retro, przyczyną rozpadu małżeństwa była zdrada Kostenki. Mąż aktorki rzekomo uwiódł pewną pokojówkę podczas wyjazdu z Romanem Polańskim w alpejskim kurorcie. Kochanka aktora podobno zeszła na złą drogę i skończyła w amsterdamskim domu publicznym. Pola Raksa bardzo mocno przeżyła zdradę męża. Po rozwodzie postanowiła, że już nigdy więcej nie weźmie ślubu.

Kolejne związki aktorki również nie zakończyły się szczęśliwie. Pola Raksa wielokrotnie wspominała o tym, że to popularność serialu Czterej pancerni i pies negatywnie wpłynęła na jej życie uczuciowe. 

– Kolejni narzeczeni odchodzili w siną dal, bo nie mogli znieść tego ciągłego szarpania mnie za rękaw i pytania widzów: A co z Jankiem? – mówiła aktorka.

Szczególnie głośny był także jej romans z Bogusławem Lindą. Gdy ten nie miał gdzie mieszkać, Raksa przygarnęła go pod swój dach, co zaowocowało krótkim, lecz burzliwym romansem. Linda nie dość, że ciągle prowokował konflikty z synem gwiazdy, to jeszcze bez przerwy imprezował i zdradzał aktorkę. Raksa, gdy dowiedziała się o jego romansach, w końcu wyrzuciła go z domu i urwała z nim kontakt na zawsze.

Pola Raksa: mąż aktorki podobno żyje teraz samotnie w Łodzi. Bogusław Linda również został wykreślony z jej życia, a jej związek z reżyserem Markiem Piwowskim także zakończył się rozstaniem. Aktorka mimo oszałamiającej urody i wielkiego talentu nie miała zbyt wiele szczęścia w miłości.

ZOBACZ ZDJĘCIA MŁODEJ POLI RAKSY:

Pola Raksa: Bogusław Lin da
instagram.com/moviesofmaldoror

Pola Raksa słynęła z wielkiej urody i równie wielkiego talentu.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułChoroba zmusiła Omenę Mensah do operacji za granicą. „W Polsce się nie podjęto”
Następny artykułIlona Felicjańska z partnerem. Fani nie mogę uwierzyć, jest bardzo przystojny
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.