Pola Raksa ukrzyżowana i zgwałcona – aktorka nie bała się podejmować ciężkich zadań. Gwiazda, która 20 lat temu zniknęła całkowicie z show-biznesu, kiedyś wcielała się w naprawdę kontrowersyjne role. Dramatyczne sceny aktorki możemy podziwiać w kilku starych filmach, sprawdź w jakich!

Aktorka najbardziej znana z roli w serialu Czterej pancerni i pies, grała także w wielu innych produkcjach. Wiecznie kojarzona z rolą Marusi, Pola Raksa była poirytowana wiązaniem jej z tą jedną postacią. Nic dziwnego, aktorka była bardzo zdolna i w swojej karierze podejmowała się dużo trudniejszych aktorskich zadań! Niektóre sceny, w których grała Pola Raksa wymagały naprawdę dużo odwagi i zaangażowania.

Pola Raksa: najważniejsze role

Bez wątpienia przełomową rolą dla aktorki była Marusia, w której kochała się cała Polska. Czterej pancerni i pies byli swego czasu najbardziej popularnym serialem w całym kraju, a piękna Marusia, którą grała Pola, podbijała serce młodych chłopców. Niestety aktorzy grający w serialu byli tak bardzo utożsamiani z filmowymi postaciami, że przez długi czas było im ciężko zdobyć inne role! Pola Raksa na szczęście dała sobie z tym radę i jako młoda, ambitna aktorka zaczęła podejmować coraz bardziej różnorodne, ciężkie nawet dla doświadczonych aktorów role.

Utalentowana aktorka

Pola Raksa to wyjątkowo utalentowana aktorka, nie bała się więc podejmować ról odmiennych od ukochanej przez Polaków postaci Marusi. Gwiazda ma w swojej filmografii wiele ról, które wymagały od niej sporo odwagi! W latach 70. pismo Ekran tak opisało grę aktorską Poli:

– Krzywdzące byłoby przypuszczenie, iż to wyłącznie czarem uśmiechu i smukłością figurki zdobyła sobie Pola Raksa ciepłą przychylność widzów; i to widzów różnych pokoleń. Jest to aktorka, której niezaprzeczalny, choć może nie w pełni rozwinięty talent stanowi jedną z najrzadszych barw w naszym kinie, a jej warunki zewnętrzne świetnie tę barwę podkreślają.

Zgwałcona i ukrzyżowana

Pola Raksa nie bała się podejmować trudnych zadań: w Popiołach Andrzeja Wajdy zagrała jedną ze swoich najbardziej dramatycznych ról. Jako Helena de With odegrała przejmującą scenę gwałtu, która kończy się samobójstwem bohaterki. W tym samym roku ukazał się także łotewski film Nokturn, w którym Pola Raksa została brutalnie ukrzyżowana. Również w samych Czterech pancernych pojawiało się kilka scen, które były wyjątkowo dramatyczne. Jak widać dla Poli nie było scen zbyt niemożliwych do zagrania!

ZOBACZ SCENY Z FILMÓW POLI RAKSY:

pola raksa
facebook.com/p.raksa.nieoficjalny.album

Pola Raksa jest najbardziej znana ze swojej roli w Czterech pancernych, jednak aktorka grała w wielu innych produkcjach.

pola raksa
facebook.com/p.raksa.nieoficjalny.album

W Popiołach Wajdy zagrała wyjątkowo dramatyczną rolę, jej bohaterka zostaje brutalnie zgwałcona.

pola raksa
facebook.com/p.raksa.nieoficjalny.album

Raksa nie bała podejmować się aktorskich wyzwań.

pola raksa
facebook.com/p.raksa.nieoficjalny.album

W łotewskim filmie Nokturn postać grana przez Polę została brutalnie ukrzyżowana.

pola raksa
facebook.com/p.raksa.nieoficjalny.album

W sercach wielu na zawsze pozostanie Marusią, jednak należy docenić wszechstronność i talent aktorski Poli Raksy!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Edyta Górniak przeżyła koszmar. Ten dramat dotyka wielu kobiet
  2. Izabela Janachowska zamierza zwolnić tempo w ciąży. Zrezygnuje z pracy w telewizji?
  3. Kim jest żona Marcina Prokopa? Maria Prokop to intrygująca postać
  4. Małgorzata Rozenek nie dba o swoje zdrowie? Fani komentują ostatnie zdjęcie gwiazdy

źródła: filmweb.pl

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.