Pola Raksa zachwycała polskich widzów lat 60. wspaniałą kreacją Marusi w serialu Czterej pancerni i pies. Dziś aktorka również promienieje urodą.

Kariera aktorska Poli Raksy rozpoczęła się przez przypadek. Początkowo młoda dziewczyna studiowała polonistykę i dorabiała w barze mlecznym. To właśnie tam odkryto urodę, a następnie talent artystki. Aktorskim debiutem Poli Raksy był występ w filmie Szatan z siódmej klasy.

Pola Raksa jest ikoną polskiej kinematografii. W latach 60. i 70. XX wieku uznawana była za symbol seksbomby w polskim kinie. Największą rozpoznawalność przyniosły jej role w kultowych produkcjach takich jak: Czterej pancerni i pies, Panienka z okienka, Popioły czy Uprowadzenie Agaty.

Pola Raksa wciąż zachwyca urodą

Pola Raksa zakończyła swoją filmową karierę wraz z ostatnią kreacją w Uprowadzeniu Agaty w 1993 roku. Od tego czasu aktorka unika fleszy reporterów i udzielania wywiadów.

Za swoje doświadczenie aktorskie oraz wkład w promowanie polskiej kultury Pola Raksa została odznaczona Złotym Krzyżem Zasług oraz Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury. Oprócz występów w filmach i serialach artystka rozwijała się również w innych dziedzinach sztuki. Po zdaniu egzaminów została projektantką, dzięki czemu stworzyła kreację dla Ewy Błaszczyk w recitalu Teatru Studio oraz tworzyła teksty o tematyce modowej w dzienniku Rzeczpospolita.

Profil na Instagramie poświęcony tematyce sztuki i teatru Kulturawokolnas uczcił 79 urodziny Poli Raksy, ukazując jej aktualne zdjęcie. Jak widać, aktorka również jako seniorka zachwyca swoim wdziękiem i nieprzeciętną urodą.

Pola Raksa po wspaniałej karierze aktorskiej usunęła się w cień, by odkryć uroki spokojnego życia. Miłośnicy kinematografii mogą nadal zachwycać się urokiem najpiękniejszej blondynki w Polsce za sprawą licznych produkcji artystki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zapomniana prezenterka TVP świętuje dziś urodziny. Co teraz dzieje się z Małgorzatą Halber?
  2. Cała prawda o Manowskiej i Brzozowskim wyszła na jaw. Do sieci trafiło nagranie zza kulis „The Voice Senior”
  3. Co się dzieje z Marzeną Rogalską? W sieci pojawiła się seria nagrań