Pola Raksa wiele lat temu zdecydowała się usunąć cień. W przeciwieństwie do swoich rówieśniczek z branży, które wciąż chętnie goszczą na ekranie, trzyma się z dala od świata show-biznesu. Powód? Gwiazda zawsze kierowała się w życiu JEDNĄ zasadą: „W życiu wygrywają ci, którzy potrafią zachować do siebie dystans. Nie traktują siebie zbyt poważnie”.

Pola Raksa do dziś uchodzi za jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych polskich gwiazd. Chociaż mogłaby wciąż przyjmować zaproszenia do gościnnych występów, brylować w reklamach telewizyjnych i odcinać kupony od dawnej popularności, konsekwentnie odrzuca wszystkie oferty. Dlaczego od ponad dwudziestu unika świateł fleszy i czerwonych dywanów? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać… w życiorysie Raksy.

Dlaczego Pola Raksa przestała grać?

Pola Raksa ostatni raz wystąpiła przed publicznością w 1997 roku. Aktorka wzięła wówczas udział w przedstawieniu Listy naszych czytelników Teatru Dramatycznego. Od tamtego czasu aktorka już nigdy więcej nie zagrała w żadnym filmie, serialu ani spektaklu. Czy nigdy nie żałowała tej decyzji?

Aktorka zdecydowała się porzucić zawód aktorki, ponieważ zajęła się realizacją swoich innych pasji — projektowaniem i modą. Chociaż Pola Raksa nadal wyróżnia się urodą i wdziękiem, woli poprzestawać na małym i realizować się w roli autorki kostiumów teatralnych. Zgodnie ze swoją zasadą, by nie traktować się zbyt poważnie, lepiej czuje się w cieniu niż centrum uwagi. 

— W życiu wygrywają ci, którzy potrafią zachować do siebie dystans. Nie traktują siebie zbyt poważnie — cytuje aktorkę portal interia.pl.

Pola Raksa nawet u szczytu popularności nie uważała się za wybitną aktorkę. Nigdy nie domagała się specjalnego traktowania na planie ani nie oczekiwała oddawania jej hołdów.

Co dziś robi Pola Raksa?

Była aktorka zajmuje się nie tylko projektowaniem kostiumów teatralnych, lecz także pisaniem — aktorka przez jakiś czas miała nawet swoją rubrykę o modzie w dzienniku Rzeczpospolita. Jednak próżno wypatrywać jej na galach dla dziennikarzy.

Chociaż aktorka przez wiele lat mieszkała w Warszawie, jak informuje viva.pl, dziś woli przebywać w spokojniejszym Kałuszynie. Już od lat 90. gwiazda zajmuje dość wiekowy dom, w którym czuje się w pełni swobodnie i bezpiecznie.

Spodziewalibyście się, że Pola Raksa tak łatwo zrezygnuje z kilkudziesięcioletniej kariery na rzecz spokojnego życia? Inne gwiazdy powinny uczyć się od niej dystansu do siebie! Mimo uwielbienia, jakim do dziś darzą ją fani, aktorka pozostała skromną i sympatyczną osobą, zgodnie ze swoją filozofią życiową. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pola raksa
fot. filmpolski.pl

Pola Raksa zawsze była wierna zasadzie, by traktować życie i sławę z dystansem.

1
2
3
Poprzedni artykułAnna Mucha znów kusi. Tym razem zaprasza…do łóżka. O co chodzi?
Następny artykułCo jeść na śniadanie? Najlepsze pomysły na zdrowe i pożywne śniadanie
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.