Polacy mają powód do radości, dzięki nowemu programowi mogą dostać nawet 5 tysięcy złotych od Państwa. Według oficjalnych informacji celem świadczenia jest zwiększenie retencji wody na terenach prywatnych posesji oraz wykorzystanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej. Oznacza to, że możemy otrzymać od państwa gotówkę na instalacje, pomagające zgromadzić deszczówkę.

Polacy będą mogli złożyć wniosek i otrzymać od Państwa nawet 5 tysięcy złotych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej we współpracy z resorem klimatu przygotowali jednorazowe świadczenie pod tytułem Moja woda.

Nawet 5000 zł od państwa, Polacy będą zadowoleni

Jak informuje resort, głównym celem programu jest możliwość ulepszenia, lub zbudowania przydomowych instalacji służących wyłapywaniu wody pochodzącej np. z opadów deszczu po to, by ponownie ją wykorzystać w rowach odwadniających czy kanalizacji.

Świadczenie Moja woda ma zostać wdrażane już w tym roku i trwać aż do 2024 r. Jak informuje portal bankier.pl, w świadczeniu będą uwzględnione koszty, które właściciele domów ponieśli w związku z renowacją systemów odprowadzania wody od 1 czerwca 2020. Pierwsze wnioski będzie można składać od 1 lipca.

  1. Radosław Majdan pokazał zdjęcie Małgorzaty. Jeden szczegół zbulwersował fanów, złapali się za głowy
  2. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  3. Dawid Narożny potwierdził radosną nowinę. ”W listopadzie będziemy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie.”

Polacy mogą składać wnioski o dodatkowe 5000 zł

Podania o dofinansowanie obywatele mogą składać przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska. Według danych z portalu bankier.pl, budżet programu to aż 100 milionów złotych. Wsparcie dla domostw jednorodzinnych będzie udzielane w formie refundacji, czyli zwrotu poniesionych kosztów.

Do refundacji będą wliczać się: instalacja rozsączających elementów nawadniania, kupno podziemnych lub naziemnych zbiorników retencyjnych, zakup przewodów odprowadzających wody opadowe, wypusty zbiorników nadziemnych i podziemnych oraz budowa oczka wodnego.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Polacy
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 23.05.2019. n/z Przekazywanie pieniedzy.

Polacy mogą otrzymać dodatkowe 5000 zł.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  2. Makabra, wstawił zdjęcie z wycieczki z dziećmi. Kilka godzin później wszyscy nie żyli
  3. Wrzuciła 8-miesięcznego synka do wody. Nagranie wywołuje skrajne emocje, ludzie są wściekli
  4. Dramatyczne sceny w zachodniej Polsce. Mężczyzna pobił kobietę i porwał malutkie dziecko
  5. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  6. Tragiczna wiadomość obiegła media. Syn przekazał informacje o śmierci słynnej aktorki

Źródło: bankier.pl

 

 

 

Poprzedni artykułCo się dzieje z Magdą Gessler? W sieci pojawiło się niepokojące zdjęcie, ”coś ty nad ranem robiła”
Następny artykułMarieta Żukowska obchodzi dziś urodziny. Nie wygląda na swój wiek, czego jej życzycie?
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.