Polacy z pewnością nie będą zadowoleni z takiej zmiany. Może ona poważnie wpłynąć na ich portfele. Reforma wchodzi od poniedziałku w życie, od godziny ósmej każdy będzie musiał liczyć się z nowym rozwiązaniem. Wszyscy muszą go przestrzegać.

Wielu z nas nie będzie miało powodów do radości. Polacy znowu będą musieli się przyzwyczaić do nowych przepisów. Dotyczą one największego miasta w kraju, realnie wpłyną na nasze codziennie życie. Mieszkańcy stolicy nie będą zachwyceni.

Polacy i nowe zmiany w Warszawie

Jak podaje portal polsatnews.pl od godz. 8 w poniedziałek obowiązuje powiększona strefa płatnego parkowania niestrzeżonego (SPPN) w warszawskich dzielnicach Wola i Praga-Północ. Jeśli nie uiścimy opłaty, mandat za brak biletu może nas słono kosztować, bo aż 250 złotych. Wcześniej było to tylko 50 złotych, a więc cena wzrosła aż o 200 złotych.

Projekt został przyjęty zdecydowaną większością głosów podczas jednej z sesji Rady Miasta w dniu 14 maja. Dopiero dzisiaj uchwała wchodzi w życie. W nowej strefie wyznaczono 7,8 tys. miejsc postojowych. Na Twitterze Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) zapowiedziało, że rozważane jest dalsze rozszerzanie SPPN.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

— W tym roku analizujemy i konsultujemy z mieszkańcami ewentualne rozszerzenie strefy na Ochotę i Żoliborz. Dalsze plany będziemy konkretyzować w 2021 — napisali w odpowiedzi na jeden z komentarzy.

  1. Iza: ”Od lat sprzątam u bogaczy, zdradzę wam ich największy sekret. Wszyscy robią rzecz, która wywołuje u mnie mdłości”
  2. Zadziwiające sceny na antenie TVN, doszło do wyzwisk oraz przepychanek. Widzowie oniemieli

Trzeba się dostosować do zmian

Wielu kierowców, którzy sporo czasu spędzają na jeżdżeniu po Woli oraz Pradze-Północ, będą musieli nauczyć się nowych przepisów. Wraz z rozszerzeniem SPPN zmieni się również ruch uliczny w niektórych rejonach, ponieważ zostało wprowadzonych bardzo wiele ulic jednokierunkowych.

Ta zmiana spowoduje, że kierowcy będą musieli zachować jeszcze większą czujność niż zwykle i ze wzmożoną uwagą obserwować znaki zakazu. Ktoś, kto jeździ „na pamięć” może się lekko zdziwić, kiedy nagle uświadomi sobie, że jedzie pod prąd. Wykaz wszystkich zmian i ulic można znaleźć pod adresem zdm.waw.pl.

Co uważacie o tym projekcie?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Polacy
fot. pixabay.com/arembowski

Obowiązuje powiększona strefa płatnego parkowania niestrzeżonego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: fani TVP w żałobie. Nie żyje popularny aktor uwielbianego serialu
  2. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  3. Anna Kalczyńska schudła 10 kg i zupełnie zmieniła fryzurę. Co za metamorfoza, wygląda obłędnie
  4. Rafał i Gabriel przetrwali milczenie i ujawnili prawdę o odejściu z „Królowych życia”. Widzowie będą załamani
  5. Emilia Komarnicka jest w ciąży. Gwiazdorska para ”Na dobre i na złe” nie posiada się ze szczęścia
  6. Niesamowite zastosowanie zmywarki. Prosty trick, który wiele ulatwia

Źródło: polsatnews.pl, twitter.com, zdm.waw.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl