Polacy w całym kraju otrzymają dzisiaj takiego samego SMS-a. Wiadomość informuje o niezwykle istotnej rzeczy, wszystko zacznie się już od jutra. Znamy jej treść, warto się z nią zapoznać, żeby później uniknąć niemiłych niespodzianek oraz kłopotów z prawem. Niektórzy z pewnością nie będą z tego zadowoleni, ale każdy z nas będzie musiał się bezwzględnie dostosować.

Dzisiaj na terenie naszego kraju wszyscy Polacy otrzymają wiadomość o takiej samej treści. Zostaniemy poinformowani o ważnych rzeczach, trzeba się będzie przygotować.

Polacy otrzymają identycznego SMS-a

Dzisiaj w piątek, 9 października w naszym kraju jest rozsyłany do wszystkich identyczny SMS. Jest to znany już dla większości rodaków alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Tym razem jednak nie informuje nas o niebezpiecznej pogodzie czy upałach. Niestety komunikat dotyczy czegoś nieco bardziej poważnego.

— Uwaga! W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos. Zachowaj dystans. Od 10 października obowiązuje żółta strefa epidemiczna — czytamy w wiadomości.

Dalej RCB informuje nas, że więcej informacji na ten temat możemy przeczytać na rządowej stronie gov.pl. Odnośnik odsyła nas do strony, na której mamy wymienione obostrzenia, które będą obowiązywały od jutra w całym kraju (z wyjątkiem powiatów w strefach czerwonych — tam restrykcje są jeszcze bardziej surowe).

  1. Ministerstwo Zdrowia bije na alarm. Pilna wiadomość dla wszystkich kobiet
  2. Listonosz nie będzie mógł dostarczyć emerytury w żółtej i czerwonej strefie? Jest stanowisko prezes ZUS
  3. Od jutra żółta strefa w Polsce. Nie wejdziemy na cmentarz 1 listopada? Wicepremier odpowiedział

RCB informuje Polaków

O wszystkim dzisiaj przed południem poinformowało również RCB na swoich mediach społecznościowych. Koniecznie ta wiadomość musi dotrzeć do jak największej ilości osób w państwie.

— Od soboty 10 października cały kraj objęty będzie żółtą lub czerwoną strefą epidemiczną. Dziś mieszkańcy całej Polski otrzymają Alert RCB z informacją o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz linkiem (gov.pl/obostrzenia) z pozostałymi obostrzeniami — czytamy w mediach społecznościowych.

Dla przypomnienia informujemy, że obecnie w Polsce strefą czerwoną objęte są 32 powiaty oraz 6 miast, m.in. Grudziądz, Piotrków Trybunalski, Suwałki, Sopot, Kielce oraz Koszalin. Pełny spis powiatów można przeczytać na stronie rcb.gov.pl. Dla tych regionów obostrzenia są jeszcze bardziej restrykcyjne.

Dostaliście już swojego SMS-a?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

polacy
fot. lelum.pl

Każdy z nas otrzyma podobną wiadomość SMS.

Dodatkowo komunikat pojawił się m.in. na Twitterze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?
  2. 140 Polaków poleciało na wakacje z popularnym biurem podróży. Na lotnisku zamarli, wykryto u nich koronawirusa
  3. Co dalej ze szkołami i nauką zdalną? Ważna deklaracja premiera Morawieckiego
  4. WHO przekazało dramatyczną wiadomość. Czarny scenariusz właśnie się spełnia
  5. Jolanta Kwaśniewska totalnie zmieniła image. Wszyscy patrzą tylko na jej głowę, co ona zrobiła?
  6. Gotowała uwielbiane uszka do barszczu. Gdy jej mama zobaczyła białą pianę, kazała natychmiast wszystko wyrzucić, powód poraża

Źródło: twitter.com, rcb.gov.pl

 

Poprzedni artykułUczniowie natychmiast wracają do domów, poinformowano o nauczaniu zdalnym. Pilna wiadomość ze szkoły podstawowej
Następny artykułCzy nauczyciele powinni zadawać pracę domową? Jakie jest wasze zdanie?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl