Polacy, którzy chcą głosować w wyborach prezydenckich 2020 poza miejscem zamieszkania, w piątek 10 lipca mają ostatnią chwilę na odbiór zaświadczeń. Tylko w ten sposób będziemy mieli możliwość oddania głosu w dowolnym obwodzie wyborczym w kraju lub za granicą. Wniosek o wydanie zaświadczenia można złożyć osobiście, faksem lub mailem.
 
Dzisiaj Polacy mają ostatni moment, by odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania w innym obrębie wyborczym. Jeżeli takowe odbierzemy, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Inaczej nasz głos będzie nieważny. 
 
 
Zaświadczenie o prawie do głosowania
 
Zaświadczenie o prawie do głosowania upoważnia nas do oddania głosu w dowolnym obwodzie wyborczym w kraju lub za granicą.  Termin odebrania zaświadczenia o prawie do głosowania mija 10 lipca wraz z zamknięciem urzędu gminy lub miasta.
 
 
Jak przypomina Polsat News, wraz z otrzymaniem zaświadczenia zostajemy skreśleni ze spisu wyborców w naszym obwodzie. Warto pamiętać, że jeżeli zgubimy zaświadczenie, nie otrzymamy kolejnego, więc nie będziemy mogli oddać głosu ani w naszym, ani w żadnym innym obwodzie.
  1. Ukochana przez Polaków gwiazda „Rancza” pojawi się w hicie TVN. Widzowie będą zachwyceni, wielki powrót
  2. Nagle zauważyła u siebie obrzęki na nogach i osłabienie mięśni. Wszystko przez jeden produkt, od razu z niego zrezygnowała
  3. Jeśli kupiłeś popularny w sezonie letnim produkt, lepiej od razu go wyrzuć. GIS wykrył niebezpieczną bakterię, zagraża zdrowiu

Polacy głosujący za granicą

Dzięki zaświadczeniu Polacy mogą głosować za granicą, a nawet na polskim statku morskim. Zważając na fakt, że druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca, czyli w samym środku wakacji, dla wielu może być to jedyny sposób, dzięki któremu będą mogli oddać swój głos.

ZOBACZ ZDJĘCIE:
polacy
screen youtube.com/ WoltersKluwerPL

Polacy, którzy chcą zagłosować poza swoim okręgiem wyborczym, mają ostatnią chwilę, by odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania. 

ZOBACZ TEŻ:
źródło: Polsat News
 
 
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.