Polacy od dzisiaj mają nowy obowiązek, każdy z obywateli będzie musiał się bezwzględnie do niego dostosować. Inaczej możemy otrzymać nawet do 500 złotych kary. Wielu z pewnością nie będzie zadowolonych z takiego rozwiązania. Niestety, obecna sytuacja zmusiła rządzących do podjęcia radykalnych kroków, koniecznie trzeba o nich pamiętać.

Polacy od soboty spotkają się z nowym nakazem. Sytuacja stała się już na tyle poważna, że rząd musiał podjąć trudne decyzje. Niektórym się to nie spodoba, za niedostosowanie się może nam grozić nawet 500 złotych mandatu.

Polacy będą mieli nowy obowiązek

W związku z coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem, na czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 10 października strefa żółta zostanie rozszerzona na całą Polskę (oprócz powiatów, w których obowiązuje strefa czerwona). W związku z tym zarządzeniem każdy z nas bezwzględnie będzie musiał się zastosować do nakazu zakrywania ust i nosa również na ulicach. Za nieprzestrzeganie może grozić nawet 500 złotych kary.

— Od soboty w całym kraju obowiązuje zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, np. w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku może grozić mandat do 500 zł. Osoba, która np. z przyczyn zdrowotnych nie może nosić maseczki, będzie musiała na wezwanie funkcjonariusza okazać zaświadczenie lekarskie — powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka, jak cytuje jego słowa portal polsatnews.pl.

  1. Nie żyje jeden z najwybitniejszych Polaków. ”Żegnamy jedną z wielkich postaci, Kolegę, Przyjaciela, Mistrza”
  2. Zakupy w Biedronce będą wyglądały zupełnie inaczej. Właśnie ogłoszono decyzję
  3. Zaostrzone restrykcje w całej Polsce. Wiemy, gdzie nie trzeba nosić maseczki, jest kilka miejsc

Wymagane jest zaświadczenie lekarskie

Przewidziane są pewne wyjątki dla osób, które z przyczyn zdrowotnych mają przeciwskazania co do używania maseczek. Podczas kontroli będą one musiały okazać funkcjonariuszom specjalne zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność. Dalej w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik stwierdzał, że policjanci będą również mogli weryfikować, czy taki dokument jest autentyczny.

— Podrobienie, jak i posłużenie się fałszywym zaświadczeniem będzie rodziło dla takiej osoby skutki prawne związane z przestępstwem poświadczenia nieprawdy określonym w art. 270 kk i takiej osobie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 — powiedział.

Dostosowujecie się do nakazu? Lepiej uważać, bo można dostać wysoki mandat.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

polacy
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Za niedostosowanie się może grozić nawet do 500 złotych kary.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce
  2. Wydano apel do wszystkich Polaków. Chodzi o wjazdy 1 listopada, wielu łapie się za głowy
  3. Panna młoda przeżyła koszmar. Zobaczyła przyszłego męża pod ołtarzem i nagle zemdlała. Ślubne zdjęcie mrozi krew w żyłach
  4. Daniel Martyniuk kpi z prawa? W Biedronce pojawił się bez maseczki, narażając innych klientów
  5. Masz samochód? Od soboty ogromne zmiany dla kierowców, również na stacjach benzynowych
  6. Wyśmienicie smakuje i efektownie wyglada. Ciasto bez pieczenia „jajko sadzone” podbije serca dużych i małych

Źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułWielka wpadka na konferencji. Wszystko za plecami premiera, nie miał o niczym pojęcia
Następny artykułOstatni raz zmieniamy czas w Polsce? Lada dzień przestawimy zegarki
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl