Polacy zostali już poinformowani, RMF zaalarmowało. We wtorek 13 października, na polskich ulicach może dojść do dantejskich scen, wszystko przez jedną rzecz. Sprawa jest bardzo pilna. Ogromna część mieszkańców naszego kraju z pewnością będzie niezadowolona. – Zapowiadamy potężny paraliż – przekazuje serwis informacyjny radia. 

RFM przekazało pilne informacje. Już we wtorek 13 października Polacy muszą przygotować się na potężny paraliż. Mieszkańcy jednego z polskich miast mogą spodziewać się niewyobrażalnych scen na ulicach. 

Polacy mogą spodziewać się dramatycznych scen: Zapowiadamy potężny paraliż

Ostatnio w Polsce odnotowuje się coraz wyższe wzrosty zakażeń groźnym wirusem. Pomimo pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej oraz tego, że od soboty na terenie całego kraju obowiązują dodatkowe obostrzenia, rolnicy zapowiadają, że nie zrezygnują z protestu przeciwko ustawie o „Piątce dla zwierząt”.

Jak informuje RMF, organizatorzy przemarszu uważają, że ich sprawa jest bardzo pilna i nie może czekać. Są przekonani, że uda im się porozumieć z policją, aby ta nie karała ich za zbyt duże zgromadzenie (które z pewnością przekroczy 150 osób). To samo źródło dodaje, że do rolników mają przyłączyć się również inne grupy, np. taksówkarze.

— Zapowiadamy potężny paraliż Warszawy — powiedział Michał Kołodziejczak z AGROunii, która organizuje protest, jak cytuje jego słowa RMF.

  1. Pilne: nagła wiadomość w sprawie nauczania zdalnego. Miało być zupełnie inaczej
  2. Dodatkowe 200 zł dla tysięcy emerytów, klamka zapadła. Nie wszyscy są jednak na liście
  3. Nagle pojawił się komunikat z Ministerstwa Edukacji. Pilne wieści dla szkół w całej Polsce

Protest rolników w Warszawie

Protest jest zapowiedziany na jutro, 13 października (wtorek) i rozpocznie się o godzinie 10. Demonstracja ma przejść z placu Zawiszy przed Sejm i resort rolnictwa. Głównym postulatem uczestników przemarszu jest całkowite zaprzestanie dalszych prac nad wspomnianą wyżej ustawą, która ma być przyczyną początku upadku polskiego rolnictwa.

Ustawa, która już dzisiaj (poniedziałek) jest w senackiej komisji, zakłada m.in. zakazu hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania ich do celów rozrywkowych, ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych czy zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach.

Swego czasu o akcji było głośno na aplikacji TikTok. Wyzwanie zainicjował sam Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

polacy
Fot.pixabay.com

Rolnicy protestują przeciwko „piątce dla zwierząt”.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowy objaw koronawirusa dotyczy tylko mężczyzn. Może być bardzo bolesny, trzeba wiedzieć
  2. Rząd właśnie ogłosił. Nowe obostrzenia będą wyjątkowo ostre zwłaszcza dla turystów, niebawem mogą wejść w życie
  3. Wiceminister zdrowia o zamknięciu cmentarzy. Przekazał fatalną wiadomość, Polacy zamarli
  4. Nowa miłość Justyny Żyły. Pokazała romantyczne zdjęcia, dawno nie była tak szczęśliwa
  5. Wstrząsające informacje o Pietrku z „Rancza”. Na samą myśl chce się płakać
  6. Najprostszy, wyśmienity przepis na surówkę z ogórków kiszonych. 1 błąd i będzie do niczego

Źródło: rmf24.pl

 

Poprzedni artykułKsiądz z Nowego Targu: „W naszym kościele nie można się niczym zarazić”
Następny artykułOd czwartku wracają godziny dla seniorów. Jest jednak zmiana, wielu przeoczyło najważniejszy fakt
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl