Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciwko COVID-19 poinformował, że od 15 stycznia pełnoletni obywatele będą mogli zgłosić swoją chęć zaszczepienia się, poprzez wypełnienie specjalnego formularza. Co więcej, tego samego dnia zostanie otwarta rejestracja dla osób powyżej 80. roku życia. 

Michał Dworczyk podczas środowej konferencji przedstawił przewidziany harmonogram szczepień, z którego wynika, że pełnoletni obywatele będą mogli zadeklarować chęć zaszczepienia się już w połowie miesiąca. Jednak to nie jedynie informacje, o jakich wspominał. 

Pełnoletni Polacy będą mogli zadeklarować chęć zaszczepienia się

Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciwko COVID-19 podczas środowej konferencji przekazał informacje dotyczące harmonogramu szczepień. Zaprezentowany harmonogram dotyczy pierwszego kwartału 2021 roku.

Od 15 stycznia na szczepienie będą mogli zarejestrować się seniorzy powyżej 80. roku życia, od 22 stycznia – ci powyżej 70. roku życia – poinformował Dworczyk, jak podaje tvn24.pl

Co więcej, od 15 stycznia Polacy, którzy ukończyli już 18. rok życia, będą mogli zadeklarować chęć zaszczepienia się poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza. 

Według przekazanych informacji harmonogram szczepień ma wyglądać następująco:

15 stycznia – otwarcie rejestracji  dla osób powyżej 80. roku życia

22 stycznia – otwarcie rejestracji dla osób powyżej 70. roku życia

25 stycznia – rozpoczęcie szczepień osób powyżej 70. roku życia 

Jak można zapisać się na szczepienie? 

Na szczepienie można zapisać się trzema kanałami, jak przekazał Michał Dworczyk, za pośrednictwem: 

– infolinii pod numerem 989;

– strony internetowej pacjent.gov.pl;

– lub osobiście zarejestrować się w punkcie szczepień

Zatem nie ma w tym nic trudnego, wystarczy odrobina chęci. Jeżeli chodzi o wypełnienie formularza, deklarującego chęć zaszczepienie się przez osoby pełnoletnie to można to zrobić na stronie www.gov.pl/szczepimysie

Każdy pełnoletni Polak, bądź Polka po wypełnieniu formularza dostanie e-skierowanie na szczepienie w momencie, kiedy przyjdzie ich kolej. 

Warto wspomnieć, że ministerstwo zdrowia przekazało dziś równie istotne informacje dotyczące Internetowego Konta Pacjenta, po więcej zapraszamy >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: ww.gov.pl/szczepimysie, tvn24.pl 

 

 

 

Poprzedni artykułZaginiona 13-latka nie żyje. Znaleziono ciało. Nieoficjalne: Została zamordowana
Następny artykułUjawniono, ile miesięcznie zarabia 22-letnia Julia Wieniawa. Zawrotna kwota, której większość nigdy nie zobaczy na oczy
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.