Polacy kompletnie się tego nie spodziewali. Właśnie ziścił się najczarniejszy scenariusz. Rządzący obiecywali, że nie będzie miała miejsca podobna sytuacja. Niestety, wielu z nas jest zawiedzionych. Obowiązują nas kolejne zmiany, które znacznie utrudnią funkcjonowanie.

Polacy będą zawiedzeni? Właśnie ziścił się najgorszy scenariusz dla wielu z nas. Po raz kolejny czekają nas ogromne wydatki. Rządzący obiecywali, że nie będzie nowych podatków, niestety złamali obietnice.

Polacy zawiedzeni – muszą płacić kolejne podatki

Obietnicą partii rządzącej i prezydenta Andrzeja Dudy było niewprowadzanie żadnych nowych podatków. W istocie nowych podatków nie wprowadzono, rozszerzono zaś zakres osób, które muszą je płacić. Chodzi o podatek CIT, do którego są zobowiązani przedsiębiorcy – informuje biznes.interia.pl. Do tej pory nie był to obowiązkowy podatek dla niektórych spółek, od teraz obowiązuje zdecydowanie większą ilość przedsiębiorców. 

Projekt ustawy rozszerza krąg podmiotów będących podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych, o mające siedzibę na terytorium Polski:

 • spółki komandytowe,
 • spółki jawne, w których wspólnikami nie są tylko osoby fizyczne, a które nie złożą przed początkiem roku obrotowego do urzędu skarbowego określonej informacji o podatnikach i prawie do udziału w zysku.
 1. Oficjalnie potwierdzono. W Polsce wszystko stanie się jeszcze w tym tygodniu
 2. Ważne zmiany w Alior Banku, pojawi się całkowicie nowa, kluczowa funkcja. Wszystko to już jutro
 3. Pilne: nagła wiadomość w sprawie nauczania zdalnego. Miało być zupełnie inaczej

Dlaczego został rozszerzony podatek CIT?

Podatek CIT został rozszerzony, ponieważ jest to sposób, by uzupełnić budżet państwowy. Jeszcze 31 sierpnia Minister Finansów, podczas konferencji prasowej zapewniał przedsiębiorców, że ministerstwo nie pracuje nad nowymi podatkami. Kryzys z powodu COVID-19 miał zostać rozwiązany powszechnym konsumpcjonizmem i estońskim podatkiem CIT pobieranym od przedsiębiorców.

Jednak jak podaje portal biznes.interia.pl, istnieje jawna przyczyna rozszerzenia podatku o dwa wyżej podane punkty. Chodzi o znaczny przyrost spółek komandytowych w Polsce. Główny Urząd Statystyczny podaje następujące dane: w 2015 roku spółek komandytowych w Polsce było 20 391, w 2015 25 647, rok później 30 654, w 2018 r. – 35 826, a w 2019 r. – 40 576. Na przestrzeni czterech lat ilość takich spółek powiększyła się dwukrotnie. Co więcej, tendencja jest wciąż zwyżkowa, ponieważ każdego roku przybywa około 5 000 nowych spółek komandytowych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

POLACY
Fot. Ministerstwo Finansów, Twitter

Minister Finansów zapewniał, że nie pracuje nad nowymi podatkami. De facto nie wprowadzono nowych podatków, rozszerzono jednak ilość przedsiębiorców zobowiązanych do podatku CIT.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
 2. Weszli do domu nad Jeziorem Gopło. Nie mogli uwierzyć, policja w akcji
 3. Przekroczono stan alarmowy. IMGW wydało pilny komunikat, Polacy muszą się przygotować
 4. Czy uważasz, że przejście na nauczanie zdalne byłoby dobrym pomysłem?
 5. Od dzisiaj zmiany w funkcjonowaniu urzędów do odwołania. Nagle podjęli decyzję, doniesienia z kilku polskich miast
 6. Najlepsza surówka do obiadu, obłędne połączenie marchewki ze słodkim owocem. Moc witamin doda ci sił

Źródło: biznes.interia.pl

 

Poprzedni artykułTVN potwierdził, nie żyje Michał: „Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł od nas”
Następny artykułBiedronki czynne 24 godziny na dobę. Sieć wydała zaskakujące oświadczenie
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl