Polacy po raz kolejny licznie zgromadzili się na ulicy. Powinniśmy spodziewać się licznych utrudnień na drogach, ponieważ akcja potrwa co najmniej kilka godzin. Zgromadzenie ma na celu wyrażenie swojego niezadowolenia oraz sprzeciw względem wprowadzonych ustaw. To już kolejne takie przedsięwzięcie w tym roku. Na ulicach możne znaleźć się nawet kilka tysięcy osób. Pierwsze osoby i policja już pojawiły się na miejscu.

Jak przekazuje serwis informacyjny Radia ZET, już dziś od godziny 9:00 na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie odbywa się protest rolników. Licznie zgromadzeni przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele branży rolniczej i futerkowej mają wyrażać swoje niezadowolenie względem tzw. Piątce dla zwierząt, czyli ustawie, która zakazuje hodowli zwierząt futerkowych.

Polacy wychodzą na ulicę. Trwa wielki protest

Jak ustalił jeden z reporterów Radia ZET dziś o godzinie 9:00 przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie odbędzie się protest rolników i przedstawicieli branży futerkowej. Będzie on dotyczył wprowadzonej ustawy pt. Piątka dla zwierząt, który zakazuje hodowli zwierząt futerkowych. Rolnicy uważają, że jest on szkodliwy dla całej branży rolnej.

Dodatkowo uważają, że wpłynie to negatywnie na ich sytuację finansową oraz ich rodzin. Rolnicy chcą prowadzić swoją działalność jak dotychczas. Radio ZET informuje, że oskarżają Prawo i Sprawiedliwość o działanie emocjonalne i chęć ograniczenia ich branży pod wpływem mediów.

  1. Nieludzkie, robił ze szczeniakiem okropne rzeczy. Zwierzę przed śmiercią uratowała przypadkiem rodzina, potrzebna pomoc
  2. „Wiadomości” nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?

Czym jest Piątka dla zwierząt?

Piątka dla zwierząt jest programem, który nie tylko zakazuje hodowli zwierząt futerkowych, ale także wykorzystywania ich w celach rozrywkowych i widowiskowych. Zezwala na ubój rytualny tylko na potrzeby związków wyznaniowych. Wprowadzone prawo zakazuje stałego trzymania zwierząt domowych na uwięzi oraz używania kolczatek. 

W projekcie zapisano, że utworzona została Rada do spraw zwierząt przy ministrze właściwym do spraw administracji publicznej. Radę mają tworzyć m.in. lekarze weterynarii, hodowcy, przedstawiciele stowarzyszeń ochrony zwierząt, schronisk i instytucji naukowych.

Protest na ulicy Nowogrodzkiej może potrwać nawet kilka godzin. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Polacy
fot. facebook.com/Polska Policja

Na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie odbędzie się protest rolników. Można spodziewać się wielu utrudnień w ruchu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wielki chaos, ludzie uciekają w popłochu ratując się. Pilna ewakuacja w centrum Polski
  2. Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?
  3. Trafiła do ginekologa z bólem brzucha. Prawda okazała się wstrząsająca, wyjęli z niej 24-kilogramową masę
  4. Przez nowotwór stracił dziecko. Odebrało mu mowę, kiedy zdjął lustro w pokoju zmarłej córeczki
  5. Gwiazda serialu „Przyjaciółki” jest w ciąży. Zewsząd sypią się komplementy i gratulacje, wspaniała wiadomość
  6. Kupił pieczywo za pomocą kasy samoobsługowej, oszukał na 2 zł. Nagle ujął go ochroniarz, porażające co mu grozi

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułCzy 500+ powinno być wyższe? Wszystkie rodziny powinny dostawać świadczenie?
Następny artykułNie żyje wybitny Polak i historyczna postać. Kraj pogrążył się w rozpaczy, walczył do końca
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.