Polacy muszą mieć się na baczności. W piątek 18 września w ramach specjalnej akcji, w całym kraju odbędą się wzmożone kontrole, a policja, straż i pogotowie będą pilnie sprawdzać wszystkich. Tym razem nie ma mowy o taryfie ulgowej. Służby mają wyznaczony cel, i to bardzo ważny. Co więcej, to pierwsza taka akcja w tym roku o ogólnokrajowym zasięgu.

Dzisiejszy dzień, to kluczowa data dla ogólnopolskiej akcji ROADPOL Safety Days, która trwa od środy. Służby wyznaczyły sobie bardzo ważny cel, wobec czego właśnie 18 września będą miały miejsce wzmożone kontrole. Polacy będą dokładnie sprawdzani, a ci, którzy nie zdadzą testu z odpowiedzialności, słono za to zapłacą.

Polacy, noga z gazu. Wzmożone kontrole na drogach 

Policja nie przepuści nikomu, kto odważy się złamać przepisy ruchu drogowego. Jak się okazuje, w ramach akcji ROADPOL Safety Days, która ma miejsce nie tylko w Polsce, ale i całej europie, funkcjonariusze wyznaczyli sobie bardzo ważny cel, jakim jest zero ofiar. Wzmożone kontrole będą odbywały się w całym kraju. Co więcej, w pilnowaniu porządku na drogach, pomogą im inne służby. 

Do policji dołączy również straż pożarna, pogotowie i lokalne samorządy. Wszyscy dopilnują, by Polacy przestrzegali przepisów drogowych, a ci, którzy postanowią je złamać, słono za to zapłacą. W niewielkiej miejscowości Słupca w Wielkopolsce już dwóch piratów drogowych straciło prawo jazdy.

  1. Tragiczna wiadomość z ostatniej chwili, nie żyje uwielbiany aktor. Miał tylko 36 lat
  2. Dotarli do rodziny, która wzięła udział w „Nasz nowy dom”. Ujawnili wszystkie tajemnice programu
  3. Polak bohaterem. Wielki dzień dla Polski, wszyscy rodacy wstrzymali oddech

Polacy nagminnie łamią przepisy

Niestety, jak przekazuje policja, każdego dnia w Europie, w wypadkach drogowych ginie 70 osób, w tym bawiące się dzieci, piesi, rowerzyści, motocykliści, a także kierowcy. W 2019 roku liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych wyniosła zatrważające 24 tysiące 625 osób. Niestety, Polska znajduje się w czołówce rankingu państw, gdzie na drogach ginie najwięcej osób.

Trwająca akcja ma na celu zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych do zera, przynajmniej jednego dnia. Dziś Polacy powinni spodziewać się kaskadowych pomiarów prędkości i wzmożonych badań trzeźwości. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drogach i zachowajmy odpowiedzialność nie tylko dziś.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

polacy
fot. PIOTR GAJEK / SE / EAST NEWS

18 września Polacy powinni przygotować się na wzmożone kontrole na drogach. Kierowców pilnować będzie nie tylko policja, ale również straż pożarna, pogotowie i samorządy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagły akcja służb, chaos w polskim mieście. Są ofiary, dziesiątki osób ewakuowano
  2. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  3. Justyna Żyła w centrum wielkiej akcji. Musiała natychmiast interweniować, pomogła małemu dziecku
  4. Emerytka myślała, że w ziemi leżą ziemniaki. Kiedy odkryła wstrząsającą prawdę, zamarła
  5. Lincz w polskiej wsi, wszyscy mieszkańcy pod domem mężczyzny. Doszło do dantejskich scen, ludzie oszaleli
  6. Czemu wyjmujemy z zup liście laurowe? Jest ważny powód

źródło: policja.pl, autokult.pl

 

 

 

 

Poprzedni artykułWstrząsające sceny, Viki Gabor zaatakowana, rzucili się na jej tatę. Dramat w rodzinie gwiazdy
Następny artykułTeż uwielbiacie ”Ranczo”? Która z postaci jest waszą ulubioną?
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.