Polacy zaczynają masowo oblegać sklepy i wykupować produkty. Jak podaje serwis biznes.interia.pl trendy zakupowe sprzed kilku miesięcy wracają. Znacząco wzrasta sprzedaż szczególnie dwóch produktów, ludzie uzupełniają zapasy na drugą falę pandemii. Odnotowane statystyki mówią, że spadło zainteresowanie kilkoma innymi produktami.

Jeszcze przed kilkoma miesiącami na wiosnę w Polsce mieliśmy do czynienia z masowym wykupowaniem produktów ze sklepów. Wygląda na to, że historia zatacza koło. O wszystkim mówią podawane statystyki. Polacy szykują się na drugą falę pandemii koronawirusa. Niesłychane, które dwa produkty znikają z półek sklepowych w mgnieniu oka. 

Jak przygotować się na drugą falę pandemii?

Na drugą falę pandemii należy przygotować się solidnie i z głową. Jak podaje serwis biznes.interia.pl Polacy wyruszyli na zakupy, by robić zapasy. Ta sytuacja bardzo przypomina nam historię z wiosny, kiedy to półki sklepowe pustoszały w piorunującym tempie i wzrosło zapotrzebowanie na najczęściej używane produkty. 

Według statystyk podawanych przez portal, kiedy w marcu ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego w przeciągu czterech dni sklepy odnotowały wzrost sprzedanych produktów o nawet 72 proc. Polacy rzadziej wybierali się na zakupy, ale kupowali znacznie więcej produktów.

Podczas szczytowego okresu pandemii na wiosnę średnia liczba paragonów miała spaść nawet o 20 proc. Sytuacja ustabilizowała się dopiero pod koniec maja, jednak wielu ludzi decydowało się na zakupy w mniejszych sklepach.

  1. Wiadomość z ostatniej chwili: będą nowe obostrzenia? Premier właśnie przekazał, kiedy zostaną ogłoszone
  2. Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Kancelaria Prezydenta właśnie potwierdziła
  3. Nagły zwrot w sprawie zakazu handlu w niedziele. Niespodziewane informacje właśnie obiegają całą Polskę

Jakie produkty najczęściej wykupują Polacy?

Polacy najczęściej wykupują papier toaletowy i makaron. Dodatkowo w ostatnim tygodniu znacznie miały wzrosnąć statystyki sprzedaży masła i margaryny, a także kaszy, mydła i ryżu. Według informacji portalu biznes.interia.pl we wrześniu znacznie, bo o 32 proc. wzrosła sprzedaż leków bez recepty na przeziębienie i grypę w małych sklepach.

Z kolei na zainteresowaniu Polaków miały stracić takie produkty jak piwo, płynne produkty nabiałowe, woda i inne napoje. Podawane przez serwis statystyki podają, że od połowy sierpnia sprzedaż piwa zdążyła spaść o ok. 35 proc. i obecnie znajduje się na takim samym poziomie jak w marcu. 

A czy wy masowo zaopatrujecie się w produkty?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Starsi ludzie naprawdę się ucieszą. Naukowcy znaleźli sposób na popularną i dotkliwą chorobę
  2. Minister zdrowia wygadał się w Polsacie. Nie ma żadnych złudzeń. „Będziemy utrzymywali reżim”. Złe wieści dla Polaków i turystów zza granicy
  3. Kiedy będzie szczyt zachorowań w Polsce? Ekspert odpowiedział, padły zatrważające liczby
  4. Filip: „Kobieta musi być uśmiechnięta, miła i posłuszna. Urodzić dzieci i zająć się moim domem. Szukam idealnej kandydatki na żonę”
  5. Oficjalnie, wiadomo co z dodatkowym dniem wolnym na Wszystkich Świętych. Zapadła decyzja
  6. Co ze Świętami Bożego Narodzenia? Nie ma najlepszych wieści, wszyscy powinni się zainteresować
  7. 90% porażek podczas pieczenia ciast wynika z 4 banalnych błędów. Niemal każdy ma je na sumieniu, lepiej ich unikać

Źródło: biznes.interia.pl

Poprzedni artykułNowy minister edukacji podjął drastyczną decyzję. Nikt nie spodziewał się podobnych kroków
Następny artykułAnna Lewandowska z Robertem proszą o pomoc. Liczy się każda złotówka, zostało niewiele czasu
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl