Polacy zdobyli pierwsze miejsce w Europie w nowym rankingu. Badanie było prowadzone przez YouGov i dotyczyło mieszkańców trzech kontynentów: Europy właśnie, Azji i Ameryki Północnej. Badacze pytali obywateli różnych krajów o ich stosunek do koronawirusa, czy się go obawiają, oraz komu najbardziej ufają, jeśli chodzi o informacje na temat epidemii. Pierwsze miejsce w badaniu zawdzięczamy wynikom, które określiły nasz naród nieufnym wobec nikogo i pełnym pesymizmu.

Badania były prowadzone na przełomie 5-13 maja. Wyniki opublikowano 20 maja. Internauci odpowiadali na pytania, w których musieli określić, czy najgorszy etap epidemii jest już ich zdaniem za nimi. Tylko 40 procent Polaków odpowiedziało w ten optymistyczny sposób. Większość z nas patrzy w przyszłość w ciemnych kolorach. 

Polacy nie ufają nikomu

Dodatkowo według badań przytoczonych przez o2.pl, nasz naród nie wierzy w wiarygodność informacji przekazywanych przez rząd, ale także przez internet czy samych lekarzy. Nie uważamy także, by sytuacja epidemiczna się poprawiała, wygląda na to, że Polacy są przekonani, że najgorsze dopiero przed nami.

W podobny sposób swoją rzeczywistość ocenia zaledwie 5 innych krajów biorących udział w badaniu. Wśród nich są Filipiny, Indonezja czy Indie, w których strach wynika z niskiej ilości przeprowadzanych testów. Do pesymistów należy także Meksyk, dziennie notuje się tam aż 2000 tysiące nowych zakażeń dziennie.

  1. Kuba Wojewódzki składa pozew. Wielka afera po najnowszym programie TVP
  2. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji
  3. 5-latka została okrzyknięta najpiękniejszą dziewczynką na świecie. Zdjęcia zapierają dech

Koronawirus: są wśród nas optymiści

W Europie Dania, Włochy czy Hiszpania to kraje, których mieszkańcy twierdzą, że najgorsza sytuacja epidemiczna już minęła. Jednak zaufanie wobec źródła informacji jest już rozbieżne. Na przykład w Wielkiej Brytanii tylko co trzecia osoba ufa mediom. Za najpewniejsze źródło najczęściej uznawani są medycy. W Polsce jednak jedynie 70 procent badanych stwierdziło, że lekarze to najlepsze źródło informacji.

Mediom nie ufają także obywatele Francji i USA. Co ciekawe, znajdujemy się pośród tych krajów, w których największym zaufaniem darzymy rodzinę i bliskich, podobnie robią mieszkańcy Indii i Filipin. W jednym z naszych artykułów opisaliśmy, że jednak przeżywamy zmniejszenie lęku wobec koronawirusa, co jak widać, nie idzie w parze z pozytywnym podejściem do epidemii.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

polacy
fot. ZOFIA I MAREK BAZAK/EAST NEWS

Jako nieliczni nie ufamy rządowi i mediom. W badaniu nie stwierdziliśmy, że spodziewamy się poprawy w sytuacji epidemii. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszedł przez balkon, obezwładnił opiekunkę, zabrał dziecko. Porwanie 9-letniego chłopca
  2. Mirror: Katastrofa samolotu, na pokładzie 99 pasażerów. Tragiczna wiadomość z zagranicy
  3. Minister Zdrowia potwierdził kolejne znoszenia obostrzeń. Takiej decyzji nikt nie spodziewał się tak szybko
  4. Mąż wręczył żonie bukiet kwiatów. Przyjrzała mu się bliżej i zauważyła liścik, zamurowało ją
  5. „Sprzedałem, oddałem, zabiłem”. Ojciec zaginionej 1,5-rocznej Moniki wciąż wodzi za nos policję
  6. Uwaga, jutro może być niebezpiecznie. Nagłe i gwałtowne załamanie pogody, ważne informacje

Źródło: o2.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl