Polacy w całym kraju dostaną identycznego SMSa. Jego treść może wywołać niepokój i lęk. W trakcie takich zagrożeń należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczaniu się. Naszemu życiu lub zdrowiu może grozić poważne niebezpieczeństwo. Co takiego zawiera wiadomość tekstowa?

Dzisiaj Polacy powinni wyczekiwać specjalnego SMSa. Każdy z nas otrzyma go odpowiednio wcześniej, by w ten sposób mieć czas na przygotowanie się do niebezpiecznej sytuacji. Jest ona zapowiadana już od rana, wszystko wydarzy się dzisiaj.

Polacy powiadomieni przez SMSa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) już zaczęło rozsyłać do Polaków SMSa, który ostrzega przed zagrożeniem. Mowa w nim o bardzo gwałtownych burzach z gradem, które mają przejść nad Polską. Warto wcześniej zabezpieczyć rzeczy przed silnymi porywami wiatru, a podczas samego zagrożenia, znaleźć odpowiednią kryjówkę.

To nie pierwszy raz, kiedy wszyscy dostajemy podobne treści. Wcześniej RCB ostrzegało Polaków nie tylko przed ulewami i opadami gradu, lecz także powodziami czy silnym wiatrem. Wszystko po to, aby każdy z nas był dobrze poinformowany o zbliżających się niebezpieczeństwach.

  1. Wstrząsający wypadek. Nic nie dało się zrobić, śmierć nadeszła niespodziewanie
  2. Kiedy koniec pandemii koronawirusa? Szef WHO mówi o konkretnym terminie

Alerty RCB zawarte w SMSach

Alerty RCB są rozsyłane w przypadkach różnych zagrożeń. Mogą być one wysyłane zarówno do wszystkich Polaków, jak i mieszkańców konkretnych regionów naszego kraju, których mogą dotyczyć lokalne zagrożenia takie jak wezbranie rzek czy pożary.

Taka specjalna wiadomość tekstowa może zawierać maksymalnie 160 znaków łącznie ze spacjami i nie mogą być w nich wykorzystywane polskie znaki. Wiadomości są dzielone ze względu na kategorię zagrożenia, np. hydrologiczne lub meteorologiczne. Cały katalog przykładowych zagrożeń można znaleźć i przeczytać na stronie internetowej rcb.gov.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

polacy
fot. lelum.pl

Wszyscy Polacy otrzymają dzisiaj taką wiadomość.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W niedzielę o 5:00 rozpocznie się wielka ewakuacja w Polsce. Ogromne niebezpieczeństwo
  2. Lech Kaczyński wcale nie traktował poważnie Andrzeja Dudy? Światło dzienne ujrzała zaskakująca historia
  3. Koniec, już wszystko potwierdzone. Znikają największe gwiazdy z programu „Królowe życia”
  4. Pożar hotelu w hiszpańskim kurorcie, ewakuowano cały budynek. Ludzie uciekali po elewacji
  5. Martyniuk trafił na żyłę złota, dorabia na polskich weselach. Cena za występ zwala z nóg
  6. Potraktowali ją fatalnie, Kasia na długo zapamięta ich wesele. Para młoda powinna się wstydzić

Źródło: rcb.gov.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułOgromna afera wśród gwiazd. Wieniawa publicznie wbiła szpilę Opoździe, musiała się bronić. Interweniował Antek
Następny artykułBarbara Kurdej-Szatan w bikini pokazała ogromny brzuch. Fanki zaniepokojone, widzą niebezpieczeństwo
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl